Bitcoin kontra nieruchomości: która klasa aktywów radzi sobie lepiej?

Szanse są takie, że posiadasz już Bitcoin lub inne kryptowaluty. W dłuższej perspektywie te zdecentralizowane, cyfrowe waluty mogą okazać się opłacalną inwestycją. Jednak możesz również rozważyć nieruchomości dla swoich długoterminowych zasobów finansowych.

Im mądrzej zdywersyfikujesz swoje sprawy finansowe, tym bardziej jesteś odizolowany od ryzyka nieoczekiwanych zmian na dowolnym rynku. Może nadszedł czas, abyś tu i teraz zajął się debatą między Bitcoinem a nieruchomościami.

Ten artykuł ujawni względną siłę (RS) Bitcoina w porównaniu z kluczowym funduszem nieruchomości będącym przedmiotem obrotu giełdowego (ticker: ITB, fundusz ETF iShares US Home Construction) w sześciu kluczowych okresach.

Zobaczysz, jak BTCUSD radził sobie z ITB w ciągu ostatnich trzech, sześciu, 12, 24 i 36 miesięcy. Zobaczysz również, jak Bitcoin znacznie przewyższył ITB w ciągu ostatnich pięciu lat. Zobaczysz, że Bitcoin osiągnął nawet lepsze wyniki niż akcje dwóch największych amerykańskich producentów domów.

Wreszcie, dowiesz się, dlaczego warto inwestować w Bitcoin i posiadanie własnego domu (lub wynajmowanej nieruchomości) jest nadal rozsądną długoterminową strategią finansową.

Bitcoin vs. Real Estate: Key RS Stats

ITB został wybrany jako proxy dla amerykańskiego rynku nieruchomości mieszkalnych (RE) z kilku powodów:

 • Obrót odbywa się przez cały dzień (od 930 do 1600 ET), od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt).
 • Podobnie jak Bitcoin, możesz go kupować, sprzedawać lub sprzedawać krótko w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do transakcji na dom.
 • Ten ETF wykonuje dobrą robotę (pośrednio) w śledzeniu wyników US RE.
 • Kiedy budowniczowie domów zarabiają, a ceny domów rosną, ITB prawie zawsze będzie rosnąć.

Statystyki Bitcoin (BTCUSD) vs. ITB RS od szczytu rynku kryptowalut w grudniu 2017 r. Są obecnie nastawione na korzyść ITB. Oba rynki znajdują się w trendzie spadkowym, ale ITB jest mniej dotkliwy. Niezależnie od tego, bycze oznaki życia nadal pojawiają się na BTCUSD. Jeśli chodzi o ITB, wydaje się, że opiera się na bardzo niezawodnym, wielocyklowym schemacie niskich wartości, który często przynosi zyski zbywalne.

Statystyki krótkoterminowe (rok lub krócej)

Wyniki za 3 miesiące BTCUSD: (41,76) procent

3-miesięczne wyniki ITB: (13,41) procent

Zwycięzca RS: ITB


Wyniki 6-miesięcznego BTCUSD: (41,81) procent

Wyniki ITB za 6 miesięcy: (22,13) ​​procent

Zwycięzca RS: ITB

Wyniki 12-miesięczne BTCUSD: (75,00) procent

Wydajność ITB po 12 miesiącach: (33,20) procent

Zwycięzca RS: ITB

Bitcoin a cykle ITB na rynku nieruchomości

ITB, wykres dwutygodniowy: Cykliczne akcje na amerykańskich giełdach domów są szczególnie wiarygodne przez ponad pięć lat z rzędu. Zdjęcie: MotiveWave Ultimate.

Najwyraźniej nie było konkurencji w krótkoterminowych rankingach RS. To prawda, że ​​wartość ITB spadła we wszystkich trzech krótkoterminowych ramach czasowych. Jednak stracił na wartości w znacznie wolniejszym tempie niż BTCUSD.

Statystyki długoterminowe (dwa lata lub więcej)

24-miesięczne wyniki BTCUSD: + 265,07 procent

24-miesięczna wydajność ITB: + 18,67 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

36-miesięczny wynik BTCUSD: + 784,12 procent

36-miesięczna wydajność ITB: + 14,42 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Wyniki 5-letnie BTCUSD: + 371,97 procent

5-letnie wyniki ITB: + 22,28 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Bitcoin vs oscylatory BTCUSD na rynku nieruchomości

BTCUSD, co tydzień: Bitcoin nadal jest notowany powyżej swojej 200-tygodniowej prostej średniej kroczącej (SMA). Poszukaj oporu w pobliżu spadającego 50-tygodniowego SMA w połowie 2019 r. Zdjęcie: NinjaTrader 8.

Kluczowe akcje Homebuilder: Bitcoin również wygrywa

Gdybyś zainwestował w akcje DR Horton (DHI) i BTCUSD 3 stycznia 2016 r., Twoje zasoby kryptowalut wzrosłyby znacznie bardziej niż akcje DHI:

36-miesięczny wynik BTCUSD: + 784,12 procent

36-miesięczna wydajność DHI: + 15,60 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Oto spojrzenie na 3-letnie porównanie wyników Lennar Corp. (LEN) z BTCUSD:

36-miesięczny wynik BTCUSD: + 784,12 procent

36-miesięczna wydajność LEN: (15,33) procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Bez względu na to, czy porównuje się to z ITB, DHI czy LEN, długoterminowe wyniki BTCUSD dosłownie kradną show.

Wszystkie dane za pośrednictwem TradingView.com Ostateczna data odcięcia danych to 3 stycznia, 2019, dla BTCUSD, DHI, ITB i LEN. Prowizje, poślizg i dywidendy z akcji nie zostały uwzględnione.

Inwestycja, w której możesz żyć

Okay, Bitcoin był lepszą inwestycją długoterminową w stosunku do większości innych klas aktywów, w zależności od tego, jak wcześnie się dostał z powodu astronomicznych skoków cen, w tym akcji ITB i kluczowych spółek budowlanych. A co z posiadaniem domu w porównaniu z Bitcoinem? Jak to się udało? W rzeczywistości jest to podobna historia jak Bitcoin kontra akcje technologiczne, złoto i RE. W najbliższym czasie Bitcoin ucierpiał bardzo mocno, ale w ciągu dwóch do dziesięciu lat Bitcoin ma niewielu równych sobie w świecie rynków finansowych.

Bitcoin vs korelacja ITB i BTCUSD na rynku nieruchomości

ITB i BTCUSD, co tydzień: akcje Homebuilder i Bitcoin dzielą umiarkowaną ilość skorelowanego ruchu kierunkowego. Obaj mogą być na dobrej pozycji na mocny wzrost Q1 2019. Zdjęcie: NinjaTrader 8.

To dobra wiadomość dla Bitcoina, a wszyscy wiedzą, że Bitcoin może wkrótce odzyskać czołową pozycję w najbliższym czasie RS w porównaniu ze wszystkimi innymi rywalami na rynkach finansowych. Jednak posiadanie RE jako inwestycji oferuje coś wartościowego, czego nie może zapewnić żadna kryptowaluta, akcje, obligacje lub towar rozliczany gotówką. I to jest możliwość życia i czerpania radości z inwestycji na co dzień.

Nawet jeśli Twój dom wart 400 000 dolarów straci połowę swojej wartości w ciągu następnych pięciu lat, nadal będziesz w nim mieszkać i cieszyć się nim tak, jakby nic się nie stało. Po prostu zapłać podatki od nieruchomości na czas, utrzymuj swój dom i nieruchomość i zrelaksuj się.

Jeśli nie musisz podejmować pracy w innym mieście, możesz po prostu przeczekać załamanie na rynku nieruchomości. Nawet jeśli ty zrobił musisz przenieść się do innego regionu, aby znaleźć pracę, zawsze możesz wynajem Twój dom, dopóki go nie sprzedasz.

Zabezpieczenie przed inflacją – zwykle

W epoce nękanej inflacją od 1966 do 1981 roku, RE zyskało na wartości w wielu rejonach Stanów Zjednoczonych. Na przykład dom naszej rodziny na Long Island wzrósł z 16 490 dolarów do 30 000 dolarów w okresie od października 1964 do sierpnia 1972 roku. Inny z naszych domów w Nowym Meksyku wzrósł z 19 500 do 52 000 dolarów między wrześniem 1972 a czerwcem 1980 roku. Wielu naszych sąsiadów i krewnych doświadczyło podobnych zysków z RE w tym samym środowisku przedreaganomicznym.

Oczywiście lokalizacja odegrała główną rolę w tych zyskach (gospodarki Nowego Jorku i Nowego Meksyku były wówczas bardzo zdrowe). Pozostałe części USA (w tym tzw Pas rdzy) faktycznie dostrzegł stagnację (lub nawet spadek) RE podczas różnych recesji, które wstrząsnęły USA między listopadem 1973 a czerwcem 1982.

Niższe ceny, duże wzrosty

Gdy stopy procentowe osiągnęły najwyższy poziom w latach 1981-1982 (pamiętasz te 16% oprocentowanie amerykańskich obligacji skarbowych?), Oprocentowanie kredytów hipotecznych zaczęło spadać, a głównym beneficjentem były ceny domów. Na przykład moi rodzice kupili trzypokojowy dom za 72 000 dolarów w Hartford w stanie Connecticut na początku 1983 roku. Oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosiło 12% przez 30 lat. Niedługo potem stopy procentowe gwałtownie spadły, konsekwentnie obniżając się jeszcze przez kilka lat.

Nagle wszyscy zapragnęli domu, a obszar RE w Hartford gwałtownie wzrastał przez ponad cztery lata. Moi rodzice dwukrotnie refinansowali banknot, drastycznie obniżając miesięczną płatność do banku. W lipcu 1987 roku ten dom został sprzedany za 172 000 dolarów, co stanowi wzrost o 139% przed ponownym zakupem i prowizjami od sprzedaży. Niezły zwrot jak na 52-miesięczną inwestycję!

Dla wielu rodzin i inwestorów w USA RE niezawodnie okazał się solidnym zabezpieczeniem przed inflacją. Jest to również jeden z najlepszych aktywów do posiadania, gdy cykle stóp procentowych osiągają szczyt i zaczynają spadać. FYI, długoterminowy trend spadkowy stóp procentowych niedawno zakończył się, gdy 10-letnie obligacje skarbowe zainscenizowały kluczowe techniczne odwrócenie. Możliwe, że 37-letni niedźwiedź stóp procentowych w końcu się skończył.

Zainwestuj w Crypto i Twój własny dom

Oto niektóre z kluczowych zalet posiadania własnego domu, nawet jeśli inwestujesz w Bitcoin i inne kryptowaluty:

Twój własny dom:

 • Buduj kapitał, zamiast płacić czynsz właścicielowi.
 • Potencjał dla dużych zyski kapitałowe w czasach ekspansji gospodarczej (a zwłaszcza w środowisku spadających stóp procentowych).
 • Wynajmij swój dom, jeśli lepsza oferta pracy w innym mieście (kraju) wymaga natychmiastowej przeprowadzki.
 • Ciesz się swoim domem bez względu na wahania jego wartości.
 • Jedna z niewielu inwestycji, w których możesz żyć i potencjalnie czerpać z niej zyski.

Twoja inwestycja w Bitcoin:

 • W przeciwieństwie do Twojego domu, Bitcoin jest płynny. Możesz go natychmiast sprzedać, jeśli potrzebujesz gotówki.
 • Bitcoin ma długoterminowy potencjał zysków, prawdopodobnie wielokrotności powyżej tego, który jest dostępny z posiadania domu.
 • Twoja inwestycja w Bitcoin nigdy nie będzie wymagała nowego dachu, zmywarki, wykładziny lub termitów. Oszczędzisz nawet wydatki na przebudowę kuchni.
 • Do zakupu Bitcoinów nie jest potrzebny 30-letni kredyt hipoteczny. Nie ma też żadnych kosztów zamknięcia ani prowizji w wysokości 6 procent.
 • Na wartość Bitcoina nie mają bezpośredniego wpływu zmiany stóp procentowych.
 • Historycznie dużo bardziej ryzykowne niż większość innych klas aktywów

Wtedy, teraz i przyszłość

Opierając się na danych historycznych, posiadanie Bitcoin i własnego domu często może okazać się solidną inwestycją długoterminową. Chociaż nikt nie wie, co przyniesie przyszłość Bitcoin lub RE, obie inwestycje wydają się oferować duży długoterminowy potencjał wzrostu. Co więcej, posiadanie domu i Bitcoinów może pomóc Ci cieszyć się unikalnym zestawem zalet, które mogą pomóc zrównoważyć niektóre drobne wady drugiego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map