Plik 401k plan emerytalny istnieje od 1981 roku i jest szeroko stosowany zarówno przez firmy amerykańskie dla swoich pracowników, jak i polecany przez specjalistów z branży finansowej, jak np. Planista finansowy San Diego. Jednak kilka planów 401k sponsorowanych przez firmę pozwala na zakup Bitcoina lub innego nietradycyjne inwestycje. Oto prosty sposób dla Ciebie i innych właścicieli firm jednoosobowych na wykorzystanie mocy Bitcoin i 401k. Tworząc plik Solo 401k plan, będziesz mógł inwestować w Bitcoin i szeroką gamę innych inwestycji na lata emerytalne. Możesz dokonać znacznie większych rocznych wpłat na Solo 401k niż w przypadku samodzielnej IRA LLC lub powierniczej IRA.

Let’s Roll One

Przed zbadaniem planu Solo 401k, krótkie słowo dotyczące obecnych, tradycyjnych planów 401k. Jeśli masz tradycyjne 401k, jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz mógł inwestować w Bitcoin. Zamiast tego będziesz musiał rolka Twój 401k do samodzielna IRA to jest zatwierdzone przez Bitcoin. Proces tworzenia samodzielnej IRA LLC został omówiony w poprzednim artykule na Coincentral.com. Możesz również przenieść swoje aktywa 401k do depozytariusza IRA, który może inwestować w Bitcoin. Zarówno IRA LLC i depozyt IRA można skonfigurować jako tradycyjne IRA lub jako Roth IRA.

bitcoin i 401k

Rysunek 1.) Mądre planowanie emerytalne może oznaczać różnicę między przejściem na emeryturę na pięknej wyspie a życiem w ubóstwie. Grafika wykresu: Donald Pendergast; Portoryko, 2013

Solo 401k: wyjątkowy plan emerytalny dla właścicieli małych firm

Ta interesująca odmiana oryginalnego planu 401k z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą samozatrudnioną i nie masz pracowników na pełny etat (poza współmałżonkiem). Można go utworzyć w konfiguracjach przed opodatkowaniem (tradycyjnie) lub po opodatkowaniu (Roth), a co najważniejsze, Bitcoin i 401k stają się najlepszymi przyjaciółmi na całe życie.

Solo 401k (lub Indywidualne 401k) pozwala na maksymalny roczny limit składki w wysokości 18 500 USD. Jednak w zależności od wieku Twoja firma może również dokonywać wpłat na konto w ramach udziału w zyskach. Te dodatkowe składki mogą przynieść sumę do 55 000 USD rocznie. Porównaj to z tradycyjną lub Roth IRA, która jest ograniczona do 5500 USD rocznie. Oczywiście w każdym stylu planu (Solo 401k lub IRA) osoby powyżej 50. roku życia mogą korzystać z jeszcze wyższych rocznych limitów składek.

Rezerwy na pożyczki

Solo 401k pozwala również pożyczyć mniejszą z 50 000 USD lub połowę wartości konta. Twoja pożyczka musi zostać spłacona w ciągu pięciu lat i musi mieć również rozsądna stopa procentowa. Pozostałe saldo konta będzie służyć jako zabezpieczenie Twojej pożyczki. Upewnij się, że Twój Solo 401k jest skonfigurowany tak, aby umożliwić udostępnienie pożyczki na początku planu.

Kilka zalet

Twój Solo 401k jest odporny na atak wierzycieli w przypadku ogłoszenia upadłości. Nie musisz jeść zimnej wieprzowiny i fasoli srebrną łyżką (za twoich złotych lat!) W parku przyczep po zgubieniu wszystkiego w morzu czerwonego atramentu! Co więcej, Twój Solo 401k nie wymaga LLC i możesz również służyć jako jego powiernik. Oznacza to, że nie musisz zgadzać się z powiernikiem IRA, aby kupić Bitcoin, akcje Apple, złoto kruszcowe lub akcje konopi. Oczywiście oznacza to również, że nie możesz winić nikogo innego, jeśli jesteś kiepskim menedżerem inwestycji.

Kolejnym atutem Solo 401k jest możliwość inwestowania we własny biznes. Może nawet inwestować w nieruchomości. Upewnij się, że rozumiesz przepisy IRS regulujące takie inwestycje przed przeniesieniem jakichkolwiek pieniędzy.

Pułapki, których należy unikać

Z pewnością przy tworzeniu i obsłudze Solo 401k będziesz potrzebować profesjonalnej porady podatkowej. Jeśli wartość konta przekracza 250 000 USD, musisz złożyć formularz IRS 5500-EZ w momencie opodatkowania. Jeśli nie wypełnisz formularza na czas, otrzymasz specjalny list miłosny od wujka Sama. Musisz też pilnie unikać wszelkich zabronione transakcje. Zasady IRS, które je regulują, są szczegółowe i dopracowane, więc upewnij się, że Twój doradca podatkowy posiada odpowiednią wiedzę. Podobnie jak wszystkie plany emerytalne, Solo 401k zawiera również wysokie kary za wcześniejsze wypłaty, jeśli wypłacisz środki przed 59 ½.

Bitcoin i Twój 401k

W przypadku firm jednoosobowych bez pracowników na pełny etat Solo 410k stoi głową i ramionami nad typowym IRA. Przy rocznym limicie wpłat wynoszącym 55 000 USD w porównaniu z marnymi 5 500 USD IRA, same liczby sprawiają, że Solo jest oczywistym wyborem. Mądrzy właściciele firm i tak powinni rozważyć dodanie IRA, ponieważ możesz odłożyć to znacznie więcej na emeryturę.

Zdrowy rozsądek

Planowanie emerytury dla małych firm jest niezwykle ważne. Korzyści podatkowe oferowane przez Solo 401k lub IRA mogą być znaczące. Jednak nie przesadzaj, próbując ukryć każdy możliwy grosz w swoim planie Solo 401k lub IRA. Z taką samą uwagą należy obchodzić się również z pieniędzmi na koncie, które nie jest emerytalne. Jako właściciel firmy, przepływ gotówki jest twoją siłą napędową. Zbyt duże zamknięcie na kontach emerytalnych może być problemem w czasach recesji, choroby, rozwodu, tymczasowego szaleństwa itp..

Bitcoin i twój plan 401k naprzód

Rysunek 2.) Mądrzy właściciele firm szanują fakt, że życie może być nieprzewidywalne. Zdjęcie: Arthur Yeti na Unsplash

Rynki finansowe przechodzą regularne cykle koniunkturalne, które będą miały wpływ na Twoje konto emerytalne, więc nie idź za wszystko na jeden pomysł inwestycyjny. Rozważ możliwość skorzystania z różnych inwestycji poprzez uśrednianie kosztu dolara (DCA). Szanuj fakt, że życie nie zawsze toczy się zgodnie z planem. Mądrzy właściciele firm i inwestorzy planują z wyprzedzeniem wszelkie ewentualności.

Różnorodność, cierpliwość i czas

Z pewnością Bitcoin to dobry wybór dla konta Solo 401k lub IRA. Dodanie kombinacji akcji, obligacji, złota i gotówki może również zaoferować Twojemu kontu emerytalnemu możliwość prosperowania w praktycznie każdym scenariuszu gospodarczym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me