Bitcoin a akcje na rynkach wschodzących | Który zasób jest dla Ciebie lepszy?

W różnych okresach ostatniej dekady zarówno akcje Bitcoin, jak i akcje rynków wschodzących cieszyły się znacznymi wzrostami. Jednak czasami każdy z nich był też brutalnie bity przez pana Market’a. Przyjrzyjmy się zatem zachowaniu Bitcoin w porównaniu z akcjami rynków wschodzących, badając względne mocne i słabe strony tych dwóch kluczowych rynków finansowych. Odwiedzić Wisdom Fuel za najlepsze przewodniki po nauce nowych umiejętności.

Ten artykuł pokaże względną siłę (RS) Bitcoina w porównaniu z kluczowym funduszem giełdowym rynków wschodzących (ticker: EEM, ETF iShares MSCI Emerging Markets) w sześciu kluczowych okresach. Zobaczysz, jak BTCUSD radził sobie z EEM w ciągu ostatnich trzech, sześciu, 12, 24 i 36 miesięcy. Zobaczysz także, jak Bitcoin radykalnie przewyższał EEM w ciągu ostatnich pięciu lat. Zobaczysz, że Bitcoin osiągnął nawet lepsze wyniki niż akcje dużej brazylijskiej firmy wydobywczej i ogromnej azjatyckiej firmy półprzewodnikowej, która dostarczyła świetne Lista sposobów wyszukiwania książek o kryptowalutach, gdzie znajdziesz bardzo cenne informacje.

Wreszcie, dowiesz się, dlaczego warto inwestować w Bitcoin i inwestowanie w akcje rynków wschodzących (EM) może stanowić dobre połączenie długoterminowego inwestowania.

Bitcoin a rynki wschodzące: kluczowe dane RS

EEM został wybrany jako proxy dla akcji rynków wschodzących z następujących powodów:

 • Handel odbywa się przez cały dzień (od 930 do 1600 ET), od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt).
 • Jest to jeden z najbardziej płynnych ze wszystkich funduszy ETF spoza USA.
 • Jej zasoby obejmują różnorodną gamę ponad 900 akcji.
 • Oferuje szeroką gamę płynnych opcji call i put opcje.
 • Podobnie jak Bitcoin, możesz go kupować, sprzedawać lub sprzedawać krótko w czasie rzeczywistym.
 • Ten fundusz ETF oferuje inwestorom realistyczny obraz możliwości inwestycyjnych na giełdach spoza USA.

Statystyki Bitcoin (BTCUSD) vs. EEM RS od szczytu rynku kryptowalut w grudniu 2017 r. Obecnie faworyzują EEM. Oba rynki od tamtej pory znajdują się w trendzie spadkowym, ale przecena EEM była mniej dotkliwa. Niezależnie od tego, kilka byczych wyników technicznych sugeruje rychły wzrost kursu BTCUSD. Jeśli chodzi o EEM, po raz kolejny tworzy kluczową, wielokierunkową niską formację, która obecnie może pochwalić się zwycięską passą siedem na siedem.

Statystyki krótkoterminowe (rok lub krócej)

Wyniki za 3 miesiące BTCUSD: (39,99) procent

Wyniki EEM z 3 miesięcy: (3,17) procent

Zwycięzca RS: EEM

6-miesięczny wynik BTCUSD: -39,99 procent

Wyniki EEM po 6 miesiącach: -7,31 procent

Zwycięzca RS: EEM

12-miesięczny wynik BTCUSD: -73,91 procent


12-miesięczne wyniki EEM: -18,52 procent

Zwycięzca RS: EEM

Najwyraźniej nie było konkurencji w krótkoterminowych rankingach RS. To prawda, że ​​EEM odnotował kilka trafień we wszystkich trzech krótkoterminowych ramach czasowych. Jednak jego wartość spadała znacznie wolniej niż BTCUSD.

Statystyki długoterminowe (dwa lata lub więcej)

24-miesięczne wyniki BTCUSD: +247,04 procent

24-miesięczne wyniki EEM: +11,18 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

36-miesięczny wynik BTCUSD: +813,58 procent

36-miesięczny wynik EEM: +26,76 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Wyniki 5-letnie BTCUSD: +370,82 procent

5-letnie wyniki EEM: -0,13 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Akcje kluczowych rynków wschodzących: Bitcoin również wygrywa

Gdybyś zainwestował w akcje Taiwan Semiconductor and Manufacturing (TSM) i BTCUSD 4 stycznia 2016 r., Twoje zasoby kryptowalut wzrosłyby znacznie bardziej niż akcje TSM:

36-miesięczny wynik BTCUSD: + 784,12 procent

36-miesięczna wydajność TSM: + 58,31 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Oto spojrzenie na 3-letnie porównanie wyników brazylijskiego giganta wydobywczego Vale, S.A. (VALE) z BTCUSD:

36-miesięczny wynik BTCUSD: + 784,12 procent

36-miesięczna wydajność VALE: +343,67 procent

Zwycięzca RS: BTCUSD

Bez względu na to, czy porównuje się go z EEM, TSM czy VALE, długoterminowa wydajność Bitcoina jest imponująca. Na dłuższą metę, pytanie, czy Bitcoin kontra rynki wschodzące, zdecydowanie znajduje swoją odpowiedź w zdecentralizowanym, cyfrowym pomyśle pana Nakamoto.

EEM: Potencjalne zalety i wady

EEM posiada szeroką gamę akcji z krajów rozwijających się, takich jak między innymi Argentyna, Brazylia, Chiny, Indie, Indonezja, Malezja, Meksyk, Filipiny, Rosja i Tajlandia. Zajmuje również pozycje w akcjach pochodzących z bardziej zaawansowanych krajów, takich jak Korea Południowa i Tajwan, a także kilku innych. Poszczególne akcje rynków wschodzących mogą oferować zarówno inwestorom, jak i spekulantom, potencjał nadmiernych zysków. Jednak te niestabilne akcje mogą również tracić na wartości w szybkim tempie, powodując poważne spadki portfela. Biorąc pod uwagę te realia, handel kosz zdywersyfikowanych akcji rynków wschodzących za pośrednictwem EEM może skutkować nieco płynniejszą krzywą kapitału portfela.

Dodanie EEM do portfela inwestycyjnego może przynieść następujące korzyści:

 • Międzynarodowa ekspozycja inwestycyjna dla inwestorów z USA
 • Światowa reprezentacja sektora akcyjnego i grup branżowych
 • Minimalizacja ryzyka specyficznego dla firmy (słabe raporty o dochodach, skandale firmowe, kwestie regulacyjne lub handlowe)
 • Ponadprzeciętny potencjał wzrostu w zależności od cykli gospodarczych narodów reprezentowanych przez stada wchodzące w skład EEM

Otóż, tylko dlatego, że posiadanie niektórych udziałów EEM w portfelu ma możliwe do zidentyfikowania korzyści, nie ignoruj ​​potencjalnego ryzyka:

 • Waluta specyficzna dla kraju ulega załamaniu lub hiperinflacja (Argentyna jest niedawnym przykładem)
 • Niestabilność polityczna (zamachy wojskowe, prezydent przejmujący władzę dyktatorską itp.)
 • Międzynarodowe wojny handlowe mogą również powodować spustoszenie w wynikach finansowych i cenach akcji spółek z rynków wschodzących.

Bieżące zaplecze techniczne EEM

Wykres techniczny, który masz zamiar obejrzeć, jest jednym z bardziej unikalnych, na jakie możesz się natknąć. EEM szczyci się jednym z najbardziej niezawodnych rytmów cyklu cenowego wśród głównych funduszy ETF. To niezwykle rzadkie siedem na każdym rynku finansowym powstają w odpowiednim czasie kolejne wielocyklowe spadki. Jednak EEM po raz kolejny zdołał dokonać tego zdumiewającego wyczynu:

Bitcoin a rynki wschodzące cykle EEM

EEM, wykres dwutygodniowy: Ten kluczowy fundusz ETF na rynkach wschodzących właśnie osiągnął kolejny multicyklowy dołek. Czy ten proces dna doprowadzi do kolejnej okazji do zakupu? Zdjęcie: MotiveWave Ultimate.

W najbliższych dniach może się wydawać, że sprzyja rajd zbywalny, ale pokaże tylko czas. Pamiętaj, że tylko dlatego, że wzór wykresu powtarza się w kółko (i z pomyślnym wynikiem inwestycyjnym), wynik każdej okazji handlowej lub inwestycyjnej jest wynikiem czysto losowym, niezwiązanym z żadną serią zwycięzców lub przegranych, które ją poprzedzały. Dlatego nigdy nie obstawiasz rancza na żadnym ustawieniu handlowym lub rynku, bez względu na to, jak byczy lub niedźwiedzia okazja może się przedstawić jako.

Najnowszy wzorzec wykresu Bitcoina

Bitcoin najwyraźniej ustabilizował się po spadku pod koniec 2018 r. (Prawie 50% w ciągu pięciu tygodni). To także cechuje się nominalnie zwyżkową formacją cykliczną, a zbywalny rajd z powrotem do obszaru 5000 $ wygląda na realistyczną możliwość w pierwszym kwartale 2019 roku:

bitcoin vs. rynki wschodzące aligator BTCUSD

BTCUSD, co tydzień: Bitcoin znów jest handlowany w wąskim zakresie. Jego cykle sugerują, że wkrótce nastąpi wzrost, a podaż narzutów jest niewielka, aby go zatrzymać przed osiągnięciem 6500 USD. Zdjęcie: MotiveWave Ultimate.

Obecna boczna akcja cenowa Bitcoina jest często widoczna przed przesunięciem byczego wybicia. Ponieważ przewidywano, że moneta osiągnie dno w styczniu 2019 r., A ogromna „dziura w wolumenie” zbliża się tuż powyżej poziomu 4000 USD, niektórym dużym traderom nie zajmie dużo czasu, aby uzyskać tutaj niezły wzrost. Bez wchodzenia w pełny samouczek, Bill Williams Aligator (trzy przesunięte średnie kroczące na wykresie) wskaźnik wykonuje znakomitą robotę, pomagając potwierdzić zarówno zakres handlowy, jak i trendy rynkowe. Jeśli Twoja platforma handlowa oferuje Alligator, poświęć trochę czasu na naukę, jak z niego korzystać. Od teraz prawdopodobnie okaże się, że będzie to podstawowe narzędzie techniczne.

Teraz wszyscy razem

Patrząc razem na BTCUSD i EEM, oczywiste jest, że ta konkretna para rynkowa nie jest nadmiernie skorelowana. Kiedy jeden się zbiera, drugi może się zatrzymać lub nawet pójść w drugą stronę. Czasami jeden rynek handluje w wąskim zakresie, mimo że inny silnie się rozwija. Zakładając podobną długoterminową brak korelacji, BTCUSD i EEM mogą okazać się doskonałymi dywersyfikatorami dla Twojego portfela:

Bitcoin a rynki wschodzące Korelacja Bitcoin i EEM

BTCUSD i EEM, co tydzień: Bitcoin i akcje rynków wschodzących są generalnie nieskorelowane, co czyni je atrakcyjnymi komponentami w zdywersyfikowanym portfelu inwestycyjnym. Zdjęcie: NinjaTrader 8

W tej chwili zarówno Bitcoin, jak i EEM wyglądają na gotowe do rajdów, ale ich czas i czas trwania są oczywiście niepoznawalne. Oczywistą wskazówką dotyczącą wschodzącego rajdu jest pojawienie się szerokich wybić słupków cenowych i ponadprzeciętnych wolumenów transakcji. Jeśli planujesz kupić którykolwiek z rynków, pamiętaj, aby utrzymywać ryzyko transakcji na niskim poziomie, na poziomie 2% wartości konta lub mniej.

Ustawa o równoważeniu

Być może jesteś zdecydowany trzymać Bitcoina na dłuższą metę. Może nawet chciałbyś utrzymać swoją pozycję Bitcoin, dopóki zeszłoroczny rekord wszechczasów nie zostanie przekroczony trzy, a nawet pięć razy (lub więcej). To z pewnością godny podziwu cel, ale upewnij się, że nie poświęcasz całej swojej nadziei (lub pieniędzy) na ten jedyny, tylko zwyżkowy wynik.

Rozważ zbilansowanie swojego portfela inwestycyjnego kryptowaluty z różnymi innymi nieskorelowanymi lub odwrotnie skorelowanymi instrumentami finansowymi, takimi jak złoto, akcje technologiczne, nieruchomości i akcje z rynków wschodzących. Możesz nie poczuć dreszczyku emocji, widząc, że Twój portfel zawierający tylko bitcoiny wzrośnie o 300 procent (cóż, pewnego dnia). Jednak nie będziesz też cierpieć przerażenia i konsternacji z powodu kolejnego 85-procentowego spadku wartości Bitcoina, nawet gdy inne klasy aktywów zyskują na wartości lub doświadczają jedynie niewielkich spadków. Dobra gra w obronie jest tym, co wygrywa wielkie mecze w świecie sportu. To samo dotyczy gry w inteligentne inwestowanie i spekulacji na rynkach finansowych.

Wszystkie dane za pośrednictwem TradingView.com. Ostateczna data odcięcia danych to 4 stycznia, 2019, dla BTCUSD, EEM, TSM i VALE. Prowizje, poślizg i dywidendy z akcji nie zostały uwzględnione.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map