Bezpieczeństwo, prywatność i VPN: znaczenie VPN w kryptowalutach

Jeśli masz doświadczenie w kryptowalutach i ogólnie w Internecie, prawdopodobnie znasz pojęcie VPN.

Wiele osób, które korzystały z giełd kryptowalut, w pewnym momencie korzystało z VPN, aby zabezpieczyć swoje połączenie internetowe. Ponieważ na rynkach kryptowalut krąży dużo pieniędzy, wkrótce nastąpi przestępczość zorganizowana.

Nic dziwnego, że uzyskanie dostępu do czyjegoś konta i portfela kryptowalutowego może być bardzo lukratywne dla przestępców – hakerzy bardzo chętnie zdobędą cenne dane logowania i informacje o portfelu.

Na szczęście istnieje kilka stosunkowo prostych środków bezpieczeństwa, które możesz wdrożyć, aby zabezpieczyć swoje cyfrowe transakcje walutowe. Jednym z tych środków bezpieczeństwa jest korzystanie z VPN. W tym artykule omówimy, dla kogo VPN może być mądry i jak to zrobić porównaj dostawców VPN aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom.

Uzyskanie VPN dla kryptowaluty jest najważniejsze dla bezpiecznych transakcji

Jak wyjaśniono w Anonymania, VPN może być istotnym elementem technologii, szczególnie w przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. VPN tworzy bezpieczne połączenie między Tobą a resztą Internetu, szyfrując cały ruch danych w tym procesie. Jak to dokładnie działa? Instalując aplikację VPN na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, możesz łączyć się ze specjalnymi serwerami VPN.

Większość dostawców VPN ma tysiące serwerów na całym świecie. Kiedy łączysz się z takim serwerem VPN, nawiązywane jest bezpieczne połączenie. VPN szyfruje wszystkie Twoje dane i ruch internetowy, wysyła je do serwera VPN, a stamtąd nawiązywane jest połączenie z resztą Internetu.

Sieci publiczne są znane ze swoich luk w zabezpieczeniach, a doświadczeni hakerzy na ogół nie mają problemów z przechwyceniem ruchu lub włamaniem do urządzenia, gdy masz połączenie z publiczną siecią Wi-Fi. Chyba że używasz VPN, ponieważ szyfrowanie większości współczesnych VPN jest niesamowicie solidne.

Nawet mając najszybszy superkomputer na świecie, haker potrzebowałby tysięcy lat, aby złamać zabezpieczenia VPN, ponieważ większość dostawców VPN używa obecnie 256-bitowego szyfrowania. Tam, gdzie wykwalifikowany haker normalnie nie miałby problemu z uzyskaniem dostępu do Twojego urządzenia i przechwyceniem ruchu internetowego, VPN zapewnia, że ​​hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do Twojego urządzenia przez sieć. Jeśli uda im się przechwycić jakiekolwiek dane, stają się one dla nich bezużyteczne z powodu mocnego szyfrowania; dane są dla nich całkowicie nieczytelne, ponieważ stanowią jeden duży zaszyfrowany bałagan.

Nawiasem mówiąc, dotyczy to również dostawcy usług internetowych. Zwykle widzą wszystko, co robisz online, ale gdy korzystasz z VPN, Twój dostawca usług internetowych nie może już monitorować Twoich działań online z powodu szyfrowania. I dobrą rzeczą jest to, że dla Ciebie jako użytkownika VPN nic tak naprawdę się nie zmienia.

Oprogramowanie VPN szyfruje cały wysyłany i odbierany ruch, ale w ogóle tego nie zauważasz. VPN działa po prostu w tle, a Twoje połączenie jest o wiele bezpieczniejsze i możesz korzystać z Internetu w normalny sposób.

VPN zapewnia dodatkową prywatność

VPN to także świetne narzędzie do ochrony prywatności, ponieważ ukrywa Twój adres IP przed światem zewnętrznym. Zwykle pozostała część internetu rozpoznaje i identyfikuje Cię na podstawie Twojego osobistego adresu IP.

Kiedy łączysz się z serwerem VPN, otrzymujesz adres IP serwera VPN zamiast własnego adresu IP. Rządy, hakerzy, odwiedzane strony internetowe, sprzedawcy online; nie będą już mogli powiązać Twoich działań z Tobą jako osobą za pośrednictwem Twojego adresu IP. Daje to trochę prywatności i anonimowości podczas przeglądania, także na giełdach kryptowalut.


VPN służy również jako narzędzie wolności w Internecie

Internet nie jest swobodnie dostępny na całym świecie. W zależności od Twojej lokalizacji geograficznej różne strony internetowe, giełdy kryptograficzne, usługi przesyłania strumieniowego lub media społecznościowe mogą być niedostępne.

Zjawisko to nazywa się blokowaniem geograficznym i jest formą cenzury online. Łącząc się z serwerem VPN w innym kraju, możesz uzyskać dostęp do Internetu tak, jakbyś był fizycznie w tym kraju.

Tak więc, jeśli na przykład pewna witryna internetowa jest zablokowana w Twoim kraju, możesz połączyć się z serwerem VPN w kraju, w którym ta witryna jest faktycznie dostępna. Podczas późniejszej próby uzyskania dostępu do witryny nie będziesz już blokowany, ponieważ używasz obcego adresu IP, któremu udzielono dostępu.

Wybór sieci VPN dostosowanej do Twoich potrzeb

Kiedy jesteś na rynku usługi VPN lub chcesz obiektywnie porównać dostawców VPN, odrobina badań nie zaszkodzi. Oto kilka kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy VPN:

Bezpieczeństwo i prywatność: Na początek potrzebujesz dostawcy VPN, który oferuje solidne protokoły szyfrowania i który nie prowadzi dzienników (co oznacza, że ​​dostawca nie przechowuje niektórych twoich działań online, gdy masz połączenie z serwerami VPN).

Prędkość: Jednym ze znanych problemów podczas korzystania z połączenia VPN jest utrata szybkości, ponieważ dane są szyfrowane ORAZ przechodzą przez dodatkowy serwer zewnętrzny. Ponieważ prędkość Internetu może być kluczowa, jeśli chodzi o handel flashowy, wybór VPN z szybkimi serwerami jest koniecznością.

Przyjazność dla użytkownika: Aplikacja VPN musi być łatwa w zarządzaniu i prosta. Ponadto dostawca VPN musi oferować wysokiej jakości wsparcie techniczne, gdy pojawią się problemy.

Sieć serwerów: Najlepiej, gdyby wybrany dostawca VPN miał dużą i zróżnicowaną sieć serwerów w krajach i regionach, oferując szybkie połączenia bez obniżania wydajności.

Powyższy artykuł jest postem sponsorowanym, który spełnia nasze wytyczne redakcyjne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map