Apolo Ohno, współzałożyciel Olympian & Hybridblock, zajmujący się przedsiębiorczością Blockchain

olimpijczyk & Współzałożyciel Hybridblock Apolo Ohno na temat przedsiębiorczości Blockchain

Apolo Ohno jest współzałożycielem Hybridblock, giełda kryptowalut, terminal handlowy i portal edukacyjny.

Apolo pożycza z zestawu doświadczeń kilku innych przedsiębiorców w dziedzinie kryptowalut; jest ośmiokrotnym medalistą olimpijskim i legendą amerykańskiej jazdy szybkiej na krótkim torze.

Niedawno mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Apolo na różne tematy, w tym przedsiębiorczość blockchain & tolerancja na ryzyko, ewolucja ekosystemu kryptowalut i innowacje w dziedzinie wymiany kryptowalut.

Wiele osób słyszało nazwę Apolo Ohno i szeroki wachlarz osiągnięć, które się z tym wiążą. Jako osoba, która zdobyła osiem medali na igrzyskach olimpijskich, jak najlepiej opisać zastosowanie tego doświadczenia w przedsiębiorczości kryptowalutowej?

Myślę, że każdy, kto mnie zna lub prowadził ze mną interesy w przeszłości, wie, że moją największą siłą jest etyka pracy i zdolność do posiadania niesamowitej sieci przyjaciół i współpracowników na całym świecie i próbowania naprawdę łączyć punkty, niezależnie od tego, czy są to moi partnerzy w Asia, czyli mój głód wygrywania w tej przestrzeni pod każdym względem.

Dla tych, którzy mnie nie znają lub nie wiedzą nic o moim pochodzeniu, spędziłem pierwsze 15 lat mojego życia poświęcając się olimpijskiej przestrzeni na wygrywanie. Ci, którzy nie oglądają sportu, powinni wiedzieć, że olimpijczycy to jedni z najbardziej zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem, skupiony na tym samym raz po raz, przez cały dzień, każdego dnia przez lata i lata, próbując osiągnąć doskonałość w tym konkretnym przypadku.

Apolo-Anton-Ohno-Amerykanie-mogą-uczyć się-od-kultury-olimpijskiej

Zdjęcie dzięki uprzejmości UPI.com.

Nauczyło mnie dużo o życiu, przygotowaniach, zmaganiach, wyzwaniach, porażkach, odbijaniu się, stawaniu się silniejszym i uczeniu się. Społeczność blockchain jest zupełnie inna. Myślę, że jest to niezwykle współpracująca społeczność, która naprawdę się pochyla, a jej siłą jest umiejętność posiadania otwartej mentalności, aby dzielić się wszystkim.

Czy to moi przyjaciele w Santa Monica, i są otwarci na politykę, że każdy projekt przychodzi do drzwi i dyskutuje otwarcie i jest z nimi przejrzysty: „Hej, stary, myślę, że twoje problemy będą coraz większe. . Nie powinieneś robić ICO. ” Albo brzmi: „Hej. Kochamy Twoją technologię. Musisz się poprawić. Zrób to i to ”.

Jestem podekscytowany tą społecznością, a moim celem jest wzmocnienie więzi między tą społecznością a społecznością, która jeszcze nie wie o kryptowalutach, i zbudowanie tego pomostu, aby coraz więcej uczestników było tutaj, korzystających z tych technologii i uczestniczących w sposób, w jaki czują się komfortowo. To naprawdę to, co mnie ekscytuje, to fakt, że dla mnie świat jest nadal tak nietknięty.

Jeśli na świecie jest 50 milionów użytkowników kryptowalut, to nic. To najmniejsza, najmniejsza rzecz. W Stanach Zjednoczonych masz 97 milionów milenialsów. Masz 47% pokolenia milenialsów na świecie. Będą to przyszli użytkownicy wszystkich tych nowych, największych i najnowszych technologii.

Ale jeśli nie są teraz adoptowani w jakimś charakterze i rozmowa zaczyna się dzisiaj, władza wymyka się z palców i wraca do tych samych instytucji i organizacji, które te technologie próbują zakłócić. Chcę się upewnić, że ludzie rozumieją to z całego serca: zbiorowo, im więcej razem pracujemy, tym silniejsi jesteśmy.

Tak, jest konkurencja. Tak, zawsze będą lepsze, większe zespoły robiące większe rzeczy. To wszystko świetnie, ponieważ konkurencja prowadzi do tworzenia niesamowitych technologii, które wygrywają i mają duży wpływ. Ostatecznie jednak jestem zwolennikiem tej społeczności.

Jestem fundamentalnym wierzącym. Wkładam własny kapitał w wiele różnych projektów i wierzę w nie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość, i chciałbym być katalizatorem, który pomoże wzbudzić tę legitymizację dla wszystkich klas aktywów znajdujących się w przestrzeni kryptograficznej, a także niektórych zmian, które naszym zdaniem muszą nastąpić.

Co przywiodło Cię do przestrzeni blockchain? Co sprawiło, że tak pasjonowałeś się przedsiębiorczością kryptowalutową?

Moje pierwsze wprowadzenie do tego wspaniałego świata blockchain, kryptowalut i kryptowalut rozpoczęło się między końcem 2012 a początkiem 2013 roku.

Kilku moich zaufanych przyjaciół, z którymi byłem od dawna przyjaciółmi, zainwestowałem w ich poprzednie firmy i zauważyłem, że wielu z tych facetów opuszczało swoje istniejące, odnoszące sukcesy biznesy i zajmowało się produktami, usługami i usługami związanymi z Bitcoinem. firm.

Sfera kryptowalut była tą, której w ogóle nie rozumiałem, ale kiedy zobaczyłem wiele tych wpływowych osób przemieszczających się i migrujących, pomyślałem, że to naprawdę interesujące. Wielu z nich zaczęło ze mną rozmawiać, omawiając powody, dla których powinienem się zaangażować, jaki to ma wpływ, transformacyjny charakter technologii i różnych zastosowań. Tak zaczęła się moja podróż.

A kiedy zanurkowałem głębiej, naprawdę zacząłem rozumieć moc, jaką miały różne typy technologii blockchain i gdzie miały one zastosowanie, niezależnie od tego, czy mieszkasz w odległym regionie na świecie, który wciąż nie jest obsługiwany przez telefon komórkowy i chcesz zyskać dostęp do wszelkich towarów, usług, szkoleń lub działań, których szukasz, lub jest nowa technologia związana z przedsiębiorstwem, która sprawi, że wszystko stanie się wydajniejsze, bardziej przejrzyste i ograniczy ryzyko związane z prowadzeniem tego typu organizacji lub firm lub manipulacją itp.

Z powodu całego modelu walutowego byłem oczywiście bardzo zainteresowany tym, jak postrzegaliśmy cyfrową walutę jako bramę do szerszej dyskusji na temat tego, czym są pieniądze, jak społeczeństwo definiuje pieniądze i jak z nimi współdziałamy. Jak to odgrywa rolę w przypadku rządów, przepisów i wszystkich naszych interakcji tam iz powrotem?

Im bardziej nurkowałem, tym bardziej byłem zdezorientowany, ale także tym bardziej byłem zainteresowany. Od tamtej pory to była wspaniała podróż.

To jedna z tych gałęzi przemysłu, w której każdego dnia znajdujesz się na granicy, nie mając absolutnie pojęcia, co się dzieje, ponieważ posuwasz się naprzód dzięki zupełnie nowej technologii, a ogromna większość ludzi wokół Ciebie również próbuje dowiedzieć się.

Na przykład najmądrzejsi ludzie w branży myślą: „Znamy niektórych, nie wiemy wszystkiego. Nie wiemy nawet, czego nie wiemy. Próbujemy to rozgryźć ”. To jak radzenie sobie z wysokim stopniem niepewności. To trochę jak typowy startup, ale wykładniczo bardziej niepewny i trudny.

To bardzo zabawne. Myślę też, że jego moc, możliwości i potencjał są nieograniczone. Ponownie, nie wszystko wymaga tokenów. Nie wszystko wykorzystuje blockchain. Nie wszystko musi być naprawdę zdecentralizowane.

Ale myślę, że ten pomysł, aby mieć tę radykalną przejrzystość w wielu różnych usługach, towarach i czynnościach, które prowadzimy w naszym codziennym życiu, lub w jaki sposób odnosi się do danych i naszych własnych danych osobowych, naprawdę zaczyna się rozmowa stają się duże i zaczynamy wchodzić głęboko.

Wtedy nasze oczy się rozjaśniają, ponieważ rozumiemy i widzimy, jak te gospodarki cyfrowe zmieniły świat, jak wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i jakie są możliwości. To niesamowite.

Co zainspirowało Cię do uruchomienia HybridBlock?

Inspiracją do zaangażowania się w przestrzeń wymiany były moje własne frustracje związane z wejściem na pokład i przejściem od fiat do zakupu moich pierwszych kryptowalut. I to nie tylko ja, ale wielu przyjaciół, z którymi się spotkałem.

I myślę, że większość z nas to Amerykanie, chyba że kupiłeś inny środek lub wymianę, myślę, że wiele osób skorzystało z modelu Coinbase. Ci goście wykonali bardzo dobrą robotę, upraszczając cały proces.

Nikt nie jest idealny. Ludzie nie lubią być obciążani wysokimi opłatami, a tu i tam zawsze pojawia się skarga. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​to było moje pierwsze wprowadzenie, przechodzenie przez ten system, ponieważ był najłatwiejszy. Byłem skłonny zapłacić więcej, ponieważ było to najprostsze i był pewien poziom zaufania.

A potem, gdy moje wyrafinowanie rosło, poszedłem znaleźć inne rodzaje giełd i różne typy technologii altcoin. Wtedy zacząłem się bawić. Ale zdecydowałem się na przestrzeń wymiany, a konkretnie na HybridBlock, ponieważ pomyślałem, że istnieje region i część świata, które można obsługiwać za pomocą prostego modelu sprzedaży detalicznej, który może celować w niektóre problemy i spróbować obliczyć rozwiązania dla nich.

Hybridblock

Podróżuję do Azji od 20 lat. Ogólnie jestem uparty jeśli chodzi o Azję. Jeśli chodzi o gęstość zaludnienia, ich apetyt na waluty cyfrowe i zasoby cyfrowe oraz stopień przyswojenia sobie zrozumienia tych rzeczy z powodu fenomenu gier, które miało miejsce w całej Azji, oprócz zamiłowania do urządzeń mobilnych. Myślę, że jest wyższy niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Spojrzałem więc z perspektywy szansy: w jaki sposób możemy ułatwić usługę, która jest bardzo prosta, gdzie w przypadku wystąpienia problemu ludzie mogą odebrać telefon, zadzwonić i dowiedzieć się, jakie będzie to rozwiązanie, oraz niech ktoś przeprowadzi ich przez ten proces?

Ponieważ nieustannie ewoluujemy i próbujemy legitymizować przestrzeń kryptowalut, moim celem na czele był nie tylko handel detaliczny, ale także istniejący posiadacze kryptowalut, a następnie to, czego brakuje w większej korporacji lub firmie oferującej prop trading, lub Firma HFT, która chce wykorzystać swoją technologię do handlu i wejścia w zgodny, bezpieczny i znajomy sposób. Tak zacząłem.

Jedną rzeczą, którą wiele osób wskakujących do kryptowaluty było zszokowanych, była zła obsługa klienta. Jeśli jest jedna firma, która może przynajmniej zaoferować naprawdę dobrą obsługę klienta, jest to wystarczająca wartość dodana.

Zatem im więcej mamy produktów przyjaznych dla użytkownika, zwłaszcza takich jak giełdy, które pomagają wprowadzać ludzi do ekosystemu, tym silniejsza staje się branża.

Zgoda.

Ta przestrzeń jest tak nowa i brakuje tak wielu elementów. Występują problemy ze skalowalnością. Cała ta rozmowa o tej czy innej wymianie jest lepsza, ponieważ ma taki lub inny łańcuch bloków.

I myślę, że pod koniec dnia patrzę na to z fundamentalnej perspektywy: chcę tylko prostego, łatwego komponentu, który ma sens dla mnie jako przeciętnego użytkownika i ma dostęp do najlepszych cen przy najniższych opłatach w najprostszy sposób, który jest szybki, łatwy, zrozumiały, jakbym robił zakupy na Amazon.

Dla mnie jest to bardzo łatwy, prosty i intuicyjny sposób, w jaki wchodzę w interakcję z własnymi środkami zakupowymi. Ale kiedy zajmiesz się finansami i handlem tokenami, chcę mieć coś nieco innego. Myślę, że to kaskady, a następnie rosną, gdy zagłębiamy się w różne poziomy zaawansowania każdego użytkownika.

W szczególności ci, którzy byli w tej przestrzeni od 2010 roku, faceci od kryptografii OG, którzy naprawdę rozumieją to lepiej niż większość. Ich potrzeby są inne niż gościa, który jest w Hongkongu, który pewnego dnia usłyszał o kryptowalutach w Bloomberg w telewizji i być może widział Mike’a Novogratza w telewizji, mówiącego o tym, jak zmieni świat i jak wszyscy zastępują 0,25% swoich zasobów jako żywopłot do tego, do zabezpieczenia walutowego. Teraz chcą uczestniczyć w jakimś charakterze, ale nie mają pojęcia, jak.

Mamy nadzieję, że będziemy tą istotą, która przeprowadzi ludzi przez ten proces. To nigdy nie jest łatwe. Z pewnością technologia jest jedną z tych rzeczy, w których czasami nie wiesz, czego nie wiesz, dopóki nie przejdziesz przez to. A potem zdajesz sobie sprawę, że jest wiele problemów, wyzwań i problemów z serwerem. Ale pod koniec dnia myślę, że możesz popracować nad niektórymi z tych rzeczy i ma to być płynne i niezwyciężone doświadczenie, które jest bardzo, bardzo płynne.

Jak myślisz, co będzie głównym sposobem, w jaki ludzie zaczną słyszeć o Bitcoin lub zaczną handlować w ciągu najbliższych kilku lat? Pierwszą dużą przeszkodą jest uświadomienie ludziom, że kryptowaluta istnieje.

Jak możemy pokazać ludziom, że powinni tego używać? Jak myślisz, co przemysł musi zrobić jako całość, aby ułatwić to przejście?

Dam ci moje dwa centy. Oprócz technicznych potrzeb związanych ze skalowaniem, dodatkowym interfejsem użytkownika / UX portfela i funkcjonalnością, system edukacyjny ma kluczowe znaczenie dla przyjęcia na rynek masowy, aby mogli zrozumieć fakty dotyczące Bitcoin, blockchain, Ethereum i innych nowych technologii, które pojawiają się co godzinę..

Zaczyna się od wiodących spółek o kapitalizacji rynkowej. Czy się z nimi zgadzasz, czy nie, taka jest rzeczywistość. W tym kierunku zawsze zmierza ludzka psychologia. Prowadzi to więc do wiarygodnie wyjaśnienia, jakie są one w najprawdziwszej formie, a także w najbardziej podstawowej uproszczonej formie, tak aby ktoś mógł zrozumieć.

Bardzo pasjonowało mnie tworzenie aplikacji i strony internetowej zaprojektowanej tak, aby po prostu edukować ludzi, którzy nie wiedzą nic o kryptowalutach. Na przykład mój ojciec słyszał o Bitcoinie, być może przez Juliana Assange’a w trakcie jego studiów i badań online. Ale poza tym tak naprawdę nic z tego nie rozumie.

Uważa, że ​​Satoshi Nakamoto jest jak jego dawno zaginiony krewny gdzieś w Japonii. Próbuję mu wytłumaczyć, że tak nie jest, że ten facet, kobieta, zespół lub grupa jest anonimowa i że tak naprawdę nie ujawnili się światu i nie ogłosili, że wciąż są w pobliżu.

Chcę, aby ludzie dzięki tej aplikacji zrozumieli, czym jest krypto i blockchain, jak może wpłynąć na ich życie, jak mogą się zaangażować, a także różne aspekty, takie jak zmienność, ryzyko i ile powinni zainwestować w kryptowaluty. Wszystkie te różne elementy należy wyjaśnić w naprawdę prosty sposób, do którego ludzie mogą się odnieść.

Czujemy, że pracowaliśmy nad niektórymi z tych mediów i czujemy, że tego rodzaju zmiana edukacji przyniesie pewne korzyści. Wiem, że są gracze, którzy wykonują dobrą robotę, więc brawo im i dziękuję za ten wysiłek, ale myślę, że wymaga to ogólnej perspektywy społeczności.

Niestety osoby, na które patrzę w tej przestrzeni, są tak zanurzone przez tak długi czas. To tak, jakby rozmawiać ze mną o technologii stojącej za treningiem olimpijskim lub o ostrzu olimpijskim, na którym jeździłem przez lata. Większość ludzi po prostu nie zrozumiałaby tego ze względu na wszystkie zawiłości.

Dopóki nie przedstawię tego komuś w najbardziej uproszczony i możliwy do odniesienia sposób, to nadal będzie brzmiało bardzo obco. Myślę, że to się zmienia. Ale pod koniec dnia musisz pamiętać: kiedy spacerujesz po którymkolwiek ze swoich rodzinnych miast na całym świecie i pytasz przeciętnego człowieka na ulicy, tak naprawdę nie wiedzą, co to są technologiami lub w jaki sposób są używane i jak mogą je nabyć w jakimś stopniu.

I dopóki ludzie nie zaczną mówić „tak”, myślę, że jeszcze daleko nam do masowej adopcji. I niekoniecznie chodzi tylko o pieniądze instytucjonalne, ponieważ myślę, że przychodzi to w sposób, który budował się przez ostatnie 18 miesięcy.

Mam nadzieję, życzę i chcę, aby ludzie z różnych źródeł dochodów mieli tę wiedzę i wzmocnili się nawet w najmniejszym stopniu, że naprawdę rozumieją na podstawowym poziomie, czym są te rzeczy i jak mogą wpływać na ich życie. A jeśli nie, to nie, ale zdecydowanie powinni mieć jakieś zrozumienie w jakimś stopniu.

To ciekawe, ponieważ od połowy do końca 2017 roku wszyscy zaczęli interesować się kryptowalutami. Monety zaczęły latać w górę o 300% w ciągu dnia i zaczęło przyciągać wiele uwagi.

Jeśli po raz pierwszy zagłębiłeś się w kryptowalutę, jesteś obciążony ogromną luką edukacyjną, którą musiałeś nauczyć się wypełniać niezwykle szybko, aby podejmować świadome decyzje.

Myślę, że to duża część tego. I myślę, że w miarę jak się rozwijamy, a gospodarka kryptograficzna rośnie na całym świecie … Naprawdę pasjonuje mnie zaangażowanie kolejnych 100 milionów ludzi, wykształconych, głodnych i chcących uczestniczyć w każdy możliwy sposób, a nie wyłącznie z powodu spekulacyjnego charakteru hazardu.

Wiem, że nie mogę tego kontrolować psychicznie, a każda kultura jest inna. Wiem, że są ludzie, którzy chcą po prostu lepszego życia. Chcą lepszego życia dla swoich przyjaciół i rodziny. Ale myślę, że zasadniczo w tej technologii jest jakiś naprawdę potężny element.

Wyedukowany konsument jest w rzeczywistości konsumentem znacznie dłuższym. Tak więc LTV tego konsumenta idzie w górę w porównaniu z facetem, który mówi: „Zamierzam kupić jakąkolwiek monetę”. A ta moneta wyrzuca 35% pierwszego dnia, a oni mówią: „Cholera. Wychodzę. To nie jest dla mnie. ” Zaczynają nazywać to oszustwem, nie mając żadnej podstawowej wiedzy ani zrozumienia, co do cholery właśnie kupili.

I wiem, że tak będzie zawsze, bo tak się dzieje od setek lat ze wszystkim. Ale myślę, że teraz mamy wszystkie wirusowe narzędzia z tym związane, które możemy wypchnąć świetne treści, które każdy może zrozumieć.

Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą InfoSec, który zajmuje się jego grą od 7 lat, czy jesteś osobą, która nie wie nic o technologii w żadnym charakterze, ale masz dodatkowe pieniądze w kieszeni i masz ochotę wziąć udział, ponieważ kochasz nowe technologia. Ale musisz zrozumieć związane z tym ryzyko i musisz zrozumieć, kto, dlaczego go kupujesz i skąd.

Tak, dokładnie. Na przykład „Jaki jest proces za tym?” Tak wiele osób inwestujących w 2017 roku, łącznie ze mną, zainwestowało w projekty, które znają tylko koncepcyjnie. Ciekawie będzie zobaczyć, jak wiele z tych projektów, z których wiele pozyskało znaczną kwotę kapitału, będzie ewoluować w kolejnych miesiącach.

jato niesamowity czas. Mam mieszkanie w LA. Często bywam w Hongkongu. 80% mojego czasu spędzam w Azji. Pamiętam, jak w 2016 roku rozmawiałem z wieloma moimi przyjaciółmi z DC i mówiłem im: „Chłopaki, to jest sektor biznesu, na który naprawdę powinniście zwracać szczególną uwagę, i nie mogę się doczekać, aż tu będziecie i weźmiecie udział w potęgę kapitałową, jaką mają w tych regionach świata ”.

Pamiętam rozmowy, które prowadzili. Mówili: „Nie, stary. Jestem zadowolony z moich nieruchomości i biotechnologii. Jestem zadowolony z moich normalnych inwestycji typu piaszczyste wzgórza w Dolinie Krzemowej ”. A teraz, pod koniec 2017 roku, pamiętam rozmowę z nimi i są właścicielami 2 lub 3 firm. To po prostu zabawne, jak szybko ludzie obracają się i zmieniają kierunek, poruszają się, trzęsą i wchodzą w przestrzeń.

Nie winię nikogo za to, że wskoczył lub sprzedał za późno lub za wcześnie. Nadal jesteśmy tak wcześnie. Nigdy nie zostałem koronowany na zwycięzcę w jakimkolwiek charakterze i jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy, że otaczają mnie naprawdę inteligentni ludzie, których niezmiernie szanuję, aby mnie nauczyli, zaprezentowali, obserwowali i uczyć od innych.

Niezależnie od tego, czy są to inni operatorzy giełd, czy to osoby w kosmosie, które są inwestorami, czy to ludzie rozwijający niesamowite technologie, aby uczynić nasze życie łatwiejszym, szybszym i lepszym, czy też ci, którzy robią to z perspektywy społeczności filantropijnej: Guy przeprowadza się do Puerto Rico i próbując wymyślić, jak ponownie włączyć światła tylko w tej prostej części świata, w której ludzie nie zwracają zbytniej uwagi, ale istnieje ogromna potrzeba.

Bogactwo kryptograficzne, które zostało wygenerowane, można zastosować na wiele różnych sposobów, a także wiedzę kryptograficzną i technologie związane z łańcuchem bloków, które mogą naprawdę wpłynąć w ten sposób z pozytywnej perspektywy. Potrzebujemy tego bardziej niż kiedykolwiek i cieszę się, że w jakimś stopniu mogę w tym uczestniczyć, ułatwiając miejsce, w którym ludzie mogą handlować tymi aktywami.

Absolutnie. Jest takie powiedzenie, że zawsze powinieneś inwestować w ludzi. Kiedy zakładasz firmę, posiadanie odpowiednich ludzi na pokładzie jest niezwykle ważne.

Można na to spojrzeć, jeśli naprawdę nie rozumiesz branży kryptowalut, ale wiesz, że wielu naprawdę inteligentnych ludzi pracuje naprawdę ciężko, np. 100 do 120 godzin tygodni pracy, tworząc rzeczy, coś może się dziać.

To niesamowity czas i cieszę się, że mogę być zaangażowany w ten sposób, że próbujemy również rozwiązać niektóre z tych problemów i próbujemy rozwiązać niektóre z istniejących problemów. To fajny proces. Myślę, że dopiero zaczynamy.

Zmienne rynki są tutaj. Wiemy, że idzie w górę i w dół, w lewo i w prawo. Trudno powiedzieć, czy są to wiadomości, plotki czy fakty. Cokolwiek to jest, porusza się mocno i szybko. Są ludzie, którzy zarabiają dużo pieniędzy i są osoby, które są długoterminowymi posiadaczami, że nie dotykali swoich portfeli przez długi czas.

Wszędzie są różne strategie. Jestem po prostu podekscytowany, że mogę być częścią gospodarki pod każdym względem i pomagać we wdrażaniu kolejnych 100 milionów ludzi, gdziekolwiek na świecie się znajdują. Jestem tym naprawdę pasjonatem, a potem mam nadzieję, że będę pracować z organami regulacyjnymi w taki sposób, aby zrozumieli, że jest to przestrzeń, której nie należy nadmiernie regulować i nie może zachowywać się jak tradycyjne aktywa, ponieważ różni się pod każdym względem.

Myślę, że kiedy to zrozumieją, te kraje jako pierwsze zwyciężą. Wiele widzieliśmy, czy to Korea, Japonia, Malta, czy następna jurysdykcja.

Oczywiście. Ciekawie było zobaczyć, jak wielu ludzi stojących za tymi projektami podejmuje duże ryzyko. Ten typ osobowości wchodzi w to. Bo w 2015 lub 2016 roku pracować na pełny etat nad projektem kryptowalutowym – co wiele z tych projektów wybuchło w 2017 roku.

NEO był wówczas Antshares. Zespół cały czas nad tym pracował. A potem w 2017 roku po prostu wybuchł. Wzrósł z kilku groszy lub dolarów do 200 do 300 dolarów. Sposób myślenia, który wymaga, aby ktoś wcześnie zanurzył się w branży kryptowalut, musiał mieć pewien apetyt na ryzyko lub przynajmniej wysoki stopień tolerancji dla niepewności.

NEO był niesamowity. Ogólnie w Chinach – i nie wiem, ilu z tych słuchaczy kiedykolwiek było lub widziało społeczności blockchain w różnych prowincjach, które są technologicznie popychane przez rząd do roli liderów. W przeszłości Chińczycy zawsze byli postrzegani jako naśladowcy królów.

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​myślę, że przez następne 10 lat zaczniecie ich postrzegać jako ogromnych innowatorów i liderów w robotyce, sztucznej inteligencji i technologii blockchain. To gra liczbowa. Gęstość zaludnienia w Chinach i Indiach w przypadku tego typu technologii i potrzeb są niesamowite.

Myślę, że to inspirujące i zachęcam osoby, które nigdy nie były na spotkaniu ani konferencji za granicą – organizujemy konferencję pod koniec lipca w Bangkoku, podczas której przyprowadzamy całą masę start-upów z Azji Południowo-Wschodniej , silne VC i prezentuje nową firmę technologiczną. To naprawdę fajna, inna perspektywa, aby zobaczyć apetyt w tych regionach świata, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni.

A ja jestem Amerykaninem, jest inaczej. Zawsze wierzyłem, że Stany Zjednoczone zawsze będą miały siłę bycia centrum technologii przez następne 10 lat, ale sytuacja może się zmienić. Myślę, że to dobra rzecz. Myślę, że zobaczymy większe technologie. I jak w przypadku każdej konkurencji, krem ​​zawsze wznosi się na szczyt.

Jakiej rady udzieliłbyś komukolwiek z jakiejkolwiek innej branży, która może, ale nie musi być związana z informatyką lub blockchainem, aby zrobić skok, jeśli myśli o przedsiębiorczości opartej na technologii blockchain?

Nie mam żadnego wykształcenia informatycznego w żadnej formie ani w żadnym stopniu. Jednak wielu moich przyjaciół to robi. A gdzie oni mają słabości, być może ja mam mocne strony i odwrotnie. Chodzi o budowanie zespołu wokół siebie, uczenie się i angażowanie ludzi i firm, które chcą pokazać, nad czym pracują, i jak możesz wzmocnić swoją funkcjonalność w tych organizacjach oraz jak możesz się uczyć.

Myślę, że to pierwsze podejście, to przede wszystkim zrozumienie na poziomie podstawowym: czym jest ta branża? Jak odgrywać rolę? Jeśli nie zamierzasz budować kolejnej atomowej technologii wymiany, która będzie handlowana na publicznie zarejestrowanej giełdzie w określonej jurysdykcji, to co chcesz zrobić?

Jeśli po prostu chcesz zarobić trochę pieniędzy, zastanów się, co to jest i zrób to w najlepszy możliwy sposób z odpowiednim typem intencji i przejrzystością, aby wszyscy zrozumieli, że właśnie to próbujesz zrobić. Ostatecznie nadal jesteśmy małą społecznością.

Wydaje się, że jest tak duży i wiemy, że każdego dnia na całym świecie realizowanych jest tysiące projektów. Rośnie i jest niesamowity. Ale w porównaniu do świata i penetracji Internetu, penetracji Facebooka czy korzystania z telefonów komórkowych, wciąż jesteśmy mali i myślę, że mamy przed sobą długą drogę. To wspaniałe, że każdy może zaangażować się w tę grę na tym etapie i nie musisz być ekspertem.

Tym, którzy są, oklaskujemy tych gości i chwalę ich. Dziękuję im za ciężką pracę. Uważam jednak, że jest miejsce dla każdego na tym świecie i dla każdego w tej gospodarce. Cokolwiek to jest, to do tej osoby należy określenie, jakie są jej rzeczywiste mocne strony oraz w jaki sposób może ułatwić jak najlepsze wykorzystanie czasu i energii w celu rozwoju organizacji lub marzeń w firmie.

Jak ktoś może się bardziej zaangażować lub pomóc w jakimkolwiek charakterze, aby pomóc wam odnieść sukces?

Pewnie. Zawsze namawiam – podobnie jak moi przyjaciele, którzy pytają mnie, jak mogą się uczyć, powiedziałem, że zacznę chodzić na lokalne spotkania. Będziesz naprawdę zaskoczony, jak otwarta jest społeczność. Nie przypomina żadnej innej organizacji ani lokalnych spotkań, na których kiedykolwiek byłem.

Byłem w wielu, będąc seryjnym przedsiębiorcą spragnionym nowych technologii, będąc i widząc, gdzie są następne możliwości. Myślę, że społeczność kryptowalut i blockchain jest naprawdę inna. I fakt, że spotkasz wiele osób, które być może są tam po raz pierwszy. Próbują uczyć się w ten sam sposób.

Nie tylko budujesz niesamowitą grupę przyjaciół, współpracowników i potencjalnych partnerów biznesowych, ale uczysz się razem z ludźmi, którzy są zarówno ekspertami w swojej dziedzinie, jak i tymi, którzy są nowicjuszami. Nie posiadają jeszcze nawet swojego pierwszego Bitcoina.

A jeśli jesteś tą osobą, to od tego zaczynasz. Jestem głęboko przekonany, że możesz czytać w Internecie wszystko, co chcesz, ale dopóki nie zaczniesz tam chodzić i nie zaczniesz o tym rozmawiać i nie zdobędziesz wykształcenia osobiście, będzie to inne wewnętrzne doświadczenie. Ale kiedy już to zrobisz, ostrzegam cię: królicza nora sięga bardzo głęboko i już nigdy nie wrócisz.

Dziękuję Ci!

Aby dowiedzieć się więcej o Hybridblock, zapoznaj się z Witryna internetowa Hybridblock i biały papier.

Aby połączyć się z Apolo Ohno, możesz go znaleźć na Świergot.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map