AI i Blockchain – super fajne czy trochę przerażające?

Jeśli trochę przeraża Cię ogromny potencjał sztucznej inteligencji i technologii blockchain, nie jesteś jedyny. Kiedy w latach 90. sklonowano owcę Dolly, pojawiło się stosowne pytanie. Tylko dlatego, że możemy, czy to oznacza, że ​​powinniśmy?

Tylko dlatego, że połączenie technologii sztucznej inteligencji i technologii blockchain może powstrzymać przestępstwa, zanim do nich dojdzie, zastąpić pracę ludzi robotami i przypisać każdej „rzeczy” w stratosferze tożsamość – czy to oznacza, że ​​powinni?

Czy połączenie sztucznej inteligencji i łańcucha bloków jest super fajne, czy trochę przerażające? Przyjrzyjmy się bliżej.

Sztuczna inteligencja (AI)

AI i blockchain i są oczywiście dwiema bardzo różnymi podstawowymi technologiami. Sztuczna inteligencja wykorzystuje uczenie maszynowe do analizowania złożonych modeli danych, identyfikowania wzorców i ich odtwarzania, ostatecznie naśladując działania człowieka. Sophia robot? Dobrze. I tak… trochę przerażające.

Hanson Robotics być może potraktował świat dawką sztucznej inteligencji w najlepszym wydaniu. Ale nie wszystko, co dotyczy sztucznej inteligencji, jest tak oszałamiające wizualnie, niewyobrażalnie drogie (lub niepokojące psychicznie) jak Sophia.

Tak więc, jeśli martwisz się, że roboty zniszczą rasę ludzką, prawdopodobnie na razie możesz się zrelaksować. Musisz przyznać, że choć spontaniczne żarty i nieskazitelna mimika twarzy były przerażające, były też całkiem fajne:

Sztuczna inteligencja nie polega również na ożywianiu robotów. W rzeczywistości stale używamy sztucznej inteligencji w codziennych aplikacjach, być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pomyśl o LinkedIn i jego przewidywalnym czacie tekstowym, Siri lub Alexie, aby uzyskać nieco bardziej subtelne przykłady sztucznej inteligencji bez paparazzi.

Blockchain

Bez zbytniego zagłębiania się w specyfikę blockchain (możesz przeczytać o nim więcej tutaj, jeśli chcesz), jego głównymi cechami są decentralizacja, przejrzystość, niezmienność i zdolność do autonomicznego zarządzania za pomocą inteligentnych kontraktów.

Dzięki technologii blockchain możemy błyskawicznie przesyłać środki z jednego kraju do drugiego, nie martwiąc się o opłaty za konwersję. Możemy spekulować na temat przyszłej ceny Bitcoin, śledzić pozycje w łańcuchu dostaw, bezpiecznie przechowywać publiczne rejestry, wykorzenić ubóstwo, wykorzenić korupcję, handlować kredytami energetycznymi, oddać władzę muzykom i setki innych niesamowicie fajnych rzeczy.

Ale blockchain ma kilka cech, które mogą dać hibigeebies również. Inteligentne zarządzanie może być trudne do zrozumienia, pomysł, że kod jest prawem i że w pewnym momencie w przyszłości jest prawdopodobne, że technologia IoT i blockchain stworzą autonomiczne rzeczy bez żywej osoby za nimi.

„Co się dzieje, gdy coś się psuje? Kto jest odpowiedzialny?” – zapytał Steve Tendon z Malty w swoim wywiadzie. „Te pytania wymagają nowych przepisów”.


Kiedy AI i Blockchain współpracują ze sobą

AI i blockchain mogą współpracować na kilka sposobów, aby pomóc sobie nawzajem w osiągnięciu pełnego potencjału. Na przykład wciąż jesteśmy daleko od inteligentnego zarządzania, podczas gdy istnieją problemy z inteligentnymi kontraktami. Mianowicie, że są tak dobrzy, jak programista, który je zaprogramował i nie mogą zostawić miejsca na dobrą wiarę lub ludzką interpretację. Być może dzięki uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji inteligentne kontrakty mogą osiągnąć pełny potencjał i mogą istnieć autonomiczne społeczeństwa.

Internet przedmiotów

Kiedy AI i Blockchain współpracują ze sobą

Zdecentralizowany charakter technologii blockchain oznacza również, że moc obliczeniową sztucznej inteligencji można rozłożyć na węzły, aby obniżyć koszty i uczynić ją bardziej dostępną dla wszystkich.

Ale być może głównym wspólnym wątkiem między AI i blockchain są w rzeczywistości dane. Sophia powiedziała w swoim przemówieniu: „Pomyśl o mnie o inteligentnym systemie wejścia-wyjścia”. Dobra sztuczna inteligencja jest tak dobra, jak wprowadzone do niej dane. W tym miejscu połączenie dwóch technologii może być naprawdę przydatne (i naprawdę fajne).

Zamiast armii Sophii, która jest słabo zaprogramowana, a samochody bez kierowcy uderzają w pieszych, blockchain może zapewnić wysoką jakość danych przekazywanych maszynom. I zweryfikowany poprzez kryptografię i niezmienność.

Ponieważ sztuczna inteligencja zależy od znaczących danych, blockchain może wkrótce stać się ogromnym czynnikiem umożliwiającym maszynom uczenie się szybciej i wydajniej. Nie tylko Sophia, ale także transakcje finansowe, inteligentne kontrakty, przewidywany tekst i nie tylko.

Kilka codziennych przykładów

Intelligent Trading Foundation i AiX to przykłady platform handlowych, które wykorzystują sztuczną inteligencję i blockchain razem. Wykorzystanie głębokich, powtarzających się sieci neuronowych do prognozowania ruchów cen kryptowalut. Wykorzystując najnowszą technologię AI, mogą dowiedzieć się, czy cena kryptowalut wzrośnie, czy spadnie. Wykorzystując sztuczną inteligencję do inteligencji i blockchain do handlu, platformy te mogą zapewnić najnowszą technologię na bezpiecznej platformie.

DeepBrain Chain to platforma obliczeniowa AI oparta na technologii blockchain w celu integracji zasobów obliczeniowych, które są obecnie rozproszone po całym świecie. Widzisz wzór? DANE.

deepbrainchain he yong

DeepBrain Chain He Yong

W branży energetycznej, firm Podobnie jak Electrify, wykorzystują blockchain do wspierania sztucznej inteligencji i poprawy wydajności operacji sieciowych, zmniejszając rachunki za energię nawet o 25 procent. Blockchain może zapewnić bezpieczeństwo i prywatność danych, które przetwarzają za pomocą sztucznej inteligencji, a także zapewnić wystarczającą ilość danych, aby umożliwić rygorystyczną sztuczną inteligencję.

W finansach sztuczna inteligencja i blockchain również współpracują ze sobą, aby poprawić wydajność. Sztuczna inteligencja może zautomatyzować powtarzalne zadania, a łańcuch bloków może zabezpieczyć dane. Lista fajnych (i przerażających) projektów jest długa.

Na wynos

Być może nie mamy do czynienia z sytuacją Bladerunner lub raportem mniejszości, w którym zostaniemy zmasakrowani przez roboty lub zatrzaśnięci za kratkami przed popełnieniem przestępstwa. Ale nadal jest coś złowieszczego w robocie, który wygląda jak człowiek i mówi: „bądź dla mnie miły, a ja będę dla ciebie miły”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map