5 kluczy do rozważenia podczas budowania portfela kryptowalut

Budowanie portfela kryptowalut nie jest czymś, co robisz w 5 minut. Rozwój rynku kryptowalut i ICO w ogóle skusił wielu inwestorów do idei jak najszybszego zarobienia dużych pieniędzy. I chociaż wciąż jest mnóstwo okazji, opłaca się (całkiem dosłownie) być tak profesjonalnym, jak to tylko możliwe.

To znowu dziki zachód, z wyjątkiem tego czasu kowboje-programiści jeżdżą na zakodowanych koniach w poszukiwaniu cyfrowego złota. Uzbrój się w potężne narzędzia, abyś ty też miał szansę na duże uderzenie.

Zanurzmy się i spójrzmy na 5 kluczowych punktów, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia portfela kryptowalut.

# 1: Bitcoin – nowy wzorzec

Na poniższej ilustracji mierzymy % zyski kilku głównych kryptowalut w stosunku do dolara amerykańskiego od początku 2018 roku:

Portfel kryptowalut

Początkujący inwestorzy uwielbiają mierzyć wyniki swojej ulubionej monety w porównaniu z lokalną walutą (taką jak dolar amerykański lub euro). To jednak błąd. Zamiast tego rozważ zmierzenie swojej wydajności w porównaniu z Bitcoinem lub Ethereum.

W powyższym przykładzie Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż Litecoin, Monero i Dash, ale nie Ethereum. Jak dotąd rok 2018 okazał się bessą, a posiadanie większej ilości Ethereum w portfelu zminimalizowałoby Twoje straty. 28% w porównaniu do 57% Bitcoina.

Dlaczego Benchmark?

Dziadek kryptowalut nie osiągnął tego tytułu bez dobrego powodu. Ogromna hossa Bitcoina od 2011 roku jest wynikiem ekonomicznego systemu wartości, który został zbudowany z myślą o właściwościach zdrowego pieniądza.

Nic więc dziwnego, że wielu członków społeczności kryptowalut określa Bitcoin jako cyfrowe złoto. Tak jak rodzaj fizyczny jest używany jako magazyn wartości w niespokojnych czasach, tak samo kapitał napływa do Bitcoin, gdy inwestorzy stają się nerwowi:

 • Nigdy nie zarejestrowano żadnego włamania do łańcucha bloków Bitcoin
 • Bitcoin jest szeroko dostępny & dobrze obsługiwany na giełdach na całym świecie
 • Jest to najbardziej płynna dostępna kryptowaluta (łatwa do znalezienia kupującego / sprzedającego na rynku)

Wiele mniejszych monet ma gorsze wyniki niż Bitcoin i trudno nimi handlować. Zadaj sobie pytanie, czy warto ryzykować kupowanie mniej znanej monety? W wielu przypadkach samo HODLowanie bitcoina i nie robienie niczego przez kilka lat przyniesie lepsze rezultaty na dłuższą metę.

# 2: Zrozum swój profil ryzyka

Ryzyko jest tak samo częścią życia, jak na rynkach. Jak mówią, nie ma bólu, nie ma korzyści. Inwestowanie na tym rynku oznacza radzenie sobie z ogromnymi wahaniami cen (zmienność). I wielu nie ma na to ochoty.

Konieczne jest zadanie sobie kilku pytań związanych z ryzykiem kryptowalut. Warto też zapisać odpowiedzi. Kilka pytań do rozważenia:

 • Ile kapitału musisz zainwestować?
 • Czy czujesz się komfortowo, tracąc część lub całość swojego kapitału?
 • Jakie są Twoje cele inwestycyjne?
 • Jak blisko jesteś emerytury?

Dobrą metodą pomiaru tolerancji na ryzyko jest sprawdzenie, jak dobrze śpisz w nocy podczas zainwestowane na rynku kryptowalut. Jeśli zauważysz, że masz obsesję na punkcie ceny i wstajesz w środku nocy, aby sprawdzić, są szanse, że masz za dużo zainwestowanego kapitału. Nigdy inwestować pieniądze, na których utratę nie możesz sobie pozwolić!

Możesz rozważyć zatrudnienie doradcy finansowego, który wykona pracę za Ciebie. Należy jednak pamiętać, że akredytowani doradcy finansowi są prawie niespotykani w tej rozwijającej się branży.

# 3: Zrób własne badania (DYOR)

Być może najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić na tym rynku, jest zainwestowanie impulsywne lub w oparciu o losową wskazówkę, którą usłyszałeś od znajomych, rodziny, kanału Telegram lub grupy Reddit. W końcu to twoje pieniądze.

Żyjemy w dobie internetu, a informacje nigdy nie były tak szeroko dostępne jak obecnie. Jest to zarówno dobra, jak i zła rzecz. Jest tam sporo informacji. Jest stosunkowo łatwy do znalezienia, ale stosunkowo trudny do zinterpretowania. Twoim zadaniem, jako inteligentnego inwestora, jest przeprowadzenie własnej analizy due diligence.

Wykonaj własne badania

Dzięki uprzejmości Krisa Strauba

Każdy projekt stara się promować się w jak najlepszym świetle. Nie projekt jest doskonały, a wiele z nich to po prostu oszustwa. Skontaktuj się z ekspertami. Na Twitterze jest kilka doskonałych źródeł dostarczających codziennie cennych informacji.

# 4: Bierz pełną odpowiedzialność za swoje decyzje

Teraz, gdy wykonałeś już ciężką pracę, nadszedł czas, aby dodać monety do swojego portfela kryptowalut i stawić czoła konsekwencjom. Zgadza się, jesteś całkowicie odpowiedzialny za wszystko Twoje decyzje inwestycyjne, zarówno dobre, jak i złe. Posiadać to. Dzięki temu będziesz lepszym inwestorem.

Nie daj się zwieść tweetom, filmom lub postom inwestorów, którzy twierdzą, że nigdy nie przegrywają. Nawet najlepsi inwestorzy na świecie podejmują straszne decyzje. To część gry. Kiedy akceptujesz swoje błędy, otwierasz również drzwi do zostania lepszym inwestorem kryptowalutowym.

W żaden sposób kształt ani forma któregokolwiek z tego postu nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Jeśli słyszałeś o tym wcześniej, to dlatego, że wpływowe osoby w całej sieci obawiają się dostarczania treści, które można by uznać za porady finansowe. Dlaczego? Ponieważ wielu inwestorów, którzy tracą pieniądze, często chce zrzucić winę na kogoś innego. Nie bądź tym facetem / dziewczyną.

Niedawny skandal Bitconnect, w którym doszło do wielu wpływowych osób zasiadających w procesach sądowych, jest dobrym przykładem. Więc powtarzam to, jesteś całkowicie odpowiedzialny za swój dobrobyt finansowy.

# 5: Bądź cierpliwy

Kiedy ludzie widzą dwucyfrowe zwroty w okresie hossy, łatwo jest złapać przypadek fomo (strach przed przegapieniem). Bądź cierpliwy, graj w długą grę. Rynek był tu wczoraj i będzie tutaj jutro.

Jeśli nie jesteś utalentowanym i aktywnym day traderem, lepszym rozwiązaniem może być długoterminowa strategia HODL. Patrząc z szerszej perspektywy, z praktyką i cierpliwością, łatwiej znieść dwucyfrowe straty, ponieważ widzisz szerszy obraz. Bitcoin namalował ten obraz już od 2011 roku.

Pamiętaj, że nie ma na to żadnej gwarancji. Rozważ także przeciwną stronę argumentu. Wykorzystaj cierpliwość jako jedno narzędzie w większym zestawie narzędzi. Cierpliwość z monetą, która spada do zera, nie opłaca się. Tak czy inaczej, cierpliwość jest wartością, którą warto budować, gdy stajesz się lepszym inwestorem.

Podsumowanie portfela kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla każdego. Niektórzy staną się od tego śmierdzący, a inni stracą wszystkie pieniądze. Przy pewnej zdyscyplinowanej pracy szansa, że ​​staniesz się pierwszym, a nie drugim, dramatycznie wzrasta.

Podsumowując, pamiętaj o tych 5 kluczach podczas budowania portfela kryptowalut i powodzenia na rynkach!

 1. Bitcoin – nowy wzorzec
 2. Poznaj swój profil ryzyka
 3. Wykonaj własne badania (DYOR)
 4. Bierz pełną odpowiedzialność za swoje decyzje
 5. Bądź cierpliwy
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map