3 kluczowe korzyści biznesowe wynikające z technologii Blockchain

Rosnąca popularność blockchain i kryptowalut niesie ze sobą wiele możliwości dla świata biznesu. Nie każdy może stworzyć pięć najlepszych projektów kryptowalut lub platform wymiany. Jednak nadal istnieje wiele innych korzyści biznesowych płynących z blockchain i otaczającej go branży. Media społecznościowe, inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje dają możliwości całkowicie nowych modeli biznesowych. W tym artykule przyjrzymy się, jak te innowacje zmienią przyszłą gospodarkę, i przyjrzymy się niektórym firmom, które już pojawiają się w tych obszarach.

Platformy mediów społecznościowych

Podczas gdy wiele osób korzystających z kryptowalut może postrzegać zakazy reklamowe na stronach takich jak Facebook, Google i Twitter jako niepowodzenie na rynku kryptowalut, można to również postrzegać jako długoterminową szansę rynkową. Każdy, kto jest zaznajomiony z ICO i projektami kryptowalut, wie, że istnieją już różnego rodzaju pojawiające się platformy mediów społecznościowych, które skorzystały na rosnącej popularności kryptowalut. Oto kilka przykładów.

Telegram, który został uruchomiony 14 sierpnia 2013 r., zgromadził już ponad 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i stał się podstawową platformą dla udanych projektów kryptograficznych. Chociaż Telegram nie koncentruje się oczywiście wyłącznie na kryptowalutach, wielu jego użytkowników wykorzystuje tę aplikację jako formę komunikacji między sobą a zespołami zajmującymi się projektami kryptograficznymi.

Steemit jest przykładem platformy, która kręci się wokół kryptowaluty. Poprzez tokenizację twórców i kuratorów treści, Steemit nadal przyciąga więcej twórców treści i konsumentów do korzystania ze swojej platformy. Więcej szczegółów na temat tego projektu można znaleźć w tym szczegółowym przewodniku.

Jest bardzo prawdopodobne, że więcej firm zajmujących się mediami społecznościowymi zbuduje zupełnie nowe platformy wokół technologii blockchain i kryptowalut. Niektóre z tych nowych firm mogą z powodzeniem konkurować, a nawet przewyższyć popularność dzisiejszych najlepszych platform mediów społecznościowych.

Inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty są prawdopodobnie najbardziej dalekosiężnymi korzyściami biznesowymi projektów blockchain i kryptowalut. Zmieniają one zasady gry zarówno dla zespołów projektowych, które je tworzą, jak i dla firm, które z nich korzystają. Zasadniczo inteligentne kontrakty eliminują potrzebę korzystania z pośredników zewnętrznych w procesie zatwierdzania / odrzucania ważnych dokumentów publicznych.

Na przykład tradycyjna umowa musi przejść przez proces zatwierdzania przez eksperta prawnego i jest zazwyczaj przesyłana tam iz powrotem między dwiema stronami, aż do osiągnięcia konsensusu. Jednak inteligentne kontrakty używają kodu do szybkiej weryfikacji legalności umów. Istnieje mnóstwo projektów kryptograficznych, które pracują nad wykorzystaniem inteligentnych kontraktów jako sposobu na tworzenie oficjalnych dokumentów w wielu branżach (prawo, opieka zdrowotna, nieruchomości, finanse, handel światowy).

Zespoły, które najlepiej potrafią opracować i wprowadzić na rynek tę technologię, mogą sprzedawać ją jako usługę B2B. Wzrost wartości jest ogromny, ponieważ firmy mogą korzystać z inteligentnych kontraktów, aby zaoszczędzić pieniądze na opłatach prawnych i wyeliminować potrzebę ciągłych, wzajemnych negocjacji umów. Projekty takie jak Propy dla nieruchomości lub IBM / Maersk dla handlu światowego to dobre przykłady tego, jak można wdrożyć technologię inteligentnych kontraktów w celu rozwiązania konkretnych, rzeczywistych problemów biznesowych.

Zdecentralizowane aplikacje (DApps)

Rozwój aplikacji mobilnych zmienił sposób, w jaki ludzie na całym świecie na co dzień wchodzą w interakcje. Jest jednak jeden duży problem z obecnym rynkiem aplikacji: centralizacja władzy. Zasadniczo Apple i Google określają, które aplikacje są dostępne dla świata. Wiele aplikacji jest nawet cenzurowanych przez rządy krajowe na całym świecie. Jednak zdecentralizowane aplikacje nie mają jednego uprawnienia kontrolującego, którzy użytkownicy mają do nich dostęp, a którzy nie. Ta decentralizacja jest jedną z ogromnych korzyści biznesowych płynących z technologii blockchain dla całej gospodarki.

Weifund to jeden z przykładów aplikacji dapp, która wykorzystuje inteligentne kontrakty do tworzenia solidnej platformy kampanii finansowania społecznościowego. Ten projekt jest porównywany do Kickstartera nowej generacji, który daje zarówno inwestorom, jak i firmom większą swobodę. Łańcuch KYC jest przykładem aplikacji typu dapp, która zapobiega oszustwom i przeprowadza weryfikację tożsamości przy użyciu technologii rozproszonej księgi.


Dapps ma potencjał, aby zastąpić i ulepszyć wiele z dzisiejszych aplikacji mobilnych. Firmy, którym uda się je rozwijać, mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość współdzielonej ekonomii P2P.

Przedsiębiorczość w erze kryptografii

Tak, istnieje wiele projektów pracujących nad podobnymi pomysłami i nie każde przedsięwzięcie może się powieść, ale dobrą rzeczą w korzyściach biznesowych z łańcucha bloków i wpływie kryptowaluty jest to, że jest to stale ewoluująca przestrzeń bez jednego wyraźnego zwycięzcy.

Ponieważ ta technologia jest wciąż udoskonalana, każdego dnia pojawiają się nowe możliwości rynkowe. Te możliwości istnieją dla każdego, od firm deweloperskich po producenci układów ASIC na poziomie przemysłowym. Ponadto firmy, które potrzebują czasu, aby zrozumieć, w jaki sposób technologie blockchain / kryptowaluty mogą przynieść korzyści potencjalnym klientom, mogą równie dobrze stać się jednymi z największych gigantów technologicznych w najbliższej przyszłości..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map