Zcash Mining bardziej zyskowny niż Bitcoin i Ethereum, w obliczu problemów z inflacją

Moneta prywatności Zcash zyskała ogromną popularność wśród górników w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ wielu rozczarowanych entuzjastów poszukuje cyfrowych walut z większymi nagrodami i mniejszymi inwestycjami kapitałowymi.

Według najnowszych statystyk współczynnik hash monety ma wzrosła o ponad 400 procent od lipca ubiegłego roku i pozostała niezmienna nawet po kapryśnym listopadowym spadku cen. Szybkość mieszania Bitcoin i Ethereum spadła w następstwie zmieniającego się krajobrazu, gdy górnicy starali się wyjść na zero.

Rentowność wydobycia jest głównym powodem, dla którego więcej górników skacze na modę Zcash. Wydobywanie Zcash jest nadal opłacalne w porównaniu z innymi kryptowalutami. Według CryptoCompare statystyki, wielu górników Zcash nadal jest w stanie osiągnąć prawie 100% rentowności podczas wydobywania Zcash.

Przy zużyciu energii 1000 watów i koszcie 0,12 kilowata na godzinę zyski z wydobycia Zcash mogą osiągnąć około 85 USD miesięcznie. Przekłada się to na nieco ponad 1000 USD rocznie. Po odpowiednim wyskalowaniu górnicy mogą osiągnąć znaczne zyski.

Osoby z wydajniejszymi kopaczami i dostępem do taniej mocy do wydobywania kryptowalut mogą przynieść ogromne zyski z wskaźnika rentowności. Z drugiej strony, wielu górników Bitcoin może ponieść straty sięgające nawet 81 procent, podczas wydobywania z szybkością mieszania 4730 GH / s i zużyciem energii 1293 watów. Zużycie energii podane na liście kosztuje 0,12 USD KWh. Wydobywanie Ethereum też nie wypada zbyt dobrze. Rentowność wydobycia jest na minusie i wynosi 41 procent.

Należy zauważyć, że przedstawione dane są ogólną średnią i nie uwzględniają wydajności sprzętu górniczego.

Problem inflacji Zcash

To powiedziawszy, pozytywne zwroty i późniejszy rozwój sieci Zcash spowodowały nieprzewidziane skutki uboczne. Wśród nich jest rosnąca inflacja. Obecnie sieć ma podobno dzienną stopę inflacji w wysokości 0,1 procent.

Dzienna emisja cyfrowej waluty osiągnęła równowartość około 400 000 USD. Chociaż liczby te wydają się fatalne, sumują się znacznie przy obliczaniu rocznej stopy inflacji i mogą stać się poważnym problemem w przyszłości. Wysoka stopa inflacji oznacza, że ​​monety z czasem tracą wartość, co będzie miało negatywny wpływ na ekosystem.

W tej chwili jest Trwająca debata czy Harmony Mining może rozwiązać problem, jeśli zostanie uwzględniona w aktualizacji Blossom, która jest zaplanowana na październik. Uaktualnienie ma obejmować podwójny dowód pracy, który ma pomóc w redystrybucji tokenów przy użyciu dwóch algorytmów wyszukiwania.

Więcej niż jeden algorytm oznacza więcej opcji wyszukiwania. Górnicy będą mogli używać zarówno górników GPU, jak i ASIC, a następnie rozszerzać wpływy polityczne.

Bitcoin, najbardziej dominująca kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ma stopę inflacji około 4 procent rocznie, czyli znacznie mniej niż Zcash.

Jak inne sieci walczą z inflacją

Mechanizm antyinflacyjny Bitcoin


Warto zauważyć, że Bitcoin, matka wszystkich kryptowalut, został stworzony, aby być zdecentralizowaną alternatywą walutową na wypadek, gdyby hiperinflacja wywarła na światową gospodarkę. W związku z tym ma mechanizm regulacji inflacji wbudowany w swój protokół.

Kryptowaluta lodestar została wynaleziona podczas światowego kryzysu finansowego w 2008 roku i według białej księgi napisanej przez Satoshi Nakamoto algorytm został zaprojektowany do regulowania podaży bitcoinów poprzez dostosowanie trudności. Trudność zwiększyłaby się, gdyby sieć doświadczyła gwałtownego wzrostu aktywności wydobywczej, i odwrotnie spadłaby, gdyby nastąpił spadek liczby górników. Sieć jest również zaprogramowana, aby zatrzymać wydobycie nowych monet na poziomie 21 milionów.

To nieuchronnie stworzyłoby niedobór i wzrost popytu, który w konsekwencji przeciwdziałałby inflacji, powodując w ten sposób wzrost wartości. Gdyby opcja wydobycia została usunięta z równania, transakcje bitcoin wzrosłyby, a inflacja spadłaby. W tej chwili wydobyto ponad 17,4 miliona bitcoinów.

Algorytm Bitcoin ma obniżyć nagrody górników o połowę w 2020 roku poprzez proces określany jako halving. Przez lata proces ten był głównym katalizatorem wzrostu cen bitcoinów. Historycznie doprowadziło to do wzrostu cen w miesiącach poprzedzających wydarzenie.

Późniejszy niedobór, który z pewnością nastąpi, doprowadzi do wzrostu wartości, trendu, na który inwestorzy kryptowalut powinni uważać. Rajd cen w oczekiwaniu na zmniejszenie o połowę historycznie rozpoczyna się około rok przed wydarzeniem i w tym przypadku ma rozpocząć się w maju 2019 r. Oczekuje się, że halving nagród o połowę nastąpi 25 maja 2020 r. Oczekuje się, że ceny ponownie wzrosną i osiąść w punkcie równowagi.

Ostatnie dwa wydarzenia o połowę spowodowały ogromne eskalacje cen. Wydarzenie o połowę w 2012 roku, które miało miejsce w listopadzie, spowodowało, że cena bitcoina wzrosła z 12 do 240 dolarów w ciągu sześciu miesięcy. A ostatnie wydarzenie o połowę, które miało miejsce 9 lipca 2016 r., Doprowadziło do bezprecedensowego wzrostu ceny z 580 USD do 900 USD w ciągu kilku miesięcy.

Przeciwdziałanie inflacji Ethereum

Stopa inflacji Ethereum z pewnością spadnie po aktualizacji w Konstantynopolu, obecnie zaplanowanej na luty. Oczekuje się, że podaż cyfrowej waluty zmniejszy się o 33 procent. Eksperci przewidują, że spowoduje to wzrost wartości Ethereum. Ogólnie oczekuje się, że hard fork zapewni większą stabilność cen.

(Źródło zdjęcia: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map