W tym tygodniu w kryptowalutach – 20 października 2017 r

Najpopularniejsze wiadomości dotyczące kryptowalut w tym tygodniu

Cena Bitcoin nawet po gwałtownym wzroście w ostatnich tygodniach: W zeszłym tygodniu cena Bitcoina wzrosła o ponad 1000 USD, gdy inwestorzy opuścili altcoiny i przygotowali się na dwa nadchodzące forki Bitcoin (Bitcoin Gold i SegWit2x). W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina spadła o 0,37% w ciągu ostatnich 7 dni według CoinMarketCap. Zobacz, jak kształtowały się ceny altcoinów w dalszej części tego postu.

Widły Ethereum: Na początku tego tygodnia Ethereum przeszedł piąty hard fork. Cena pojedynczego eteru wahała się w górę i w dół, zanim osiągnęła dziś poziom około 305,00 USD. Ten hard fork jest częścią aktualizacji Bizancjum i przeszedł płynnie bez sporu.

Canada Keen on Crypto: Komisja Papierów Wartościowych w Ontario (OSC) niedawno stwierdzono (w typowo kanadyjski sposób), że „chętnie wspiera” pierwsze oferty monet (ICO) i kryptowaluty. Stworzył zespół o nazwie Launchpad, aby szybko reagować na oferty kryptowalut i pomagać kwalifikującym się firmom fintech w zrozumieniu wymagań regulacyjnych. OSC jest największym regulatorem papierów wartościowych w Kanadzie i nadzoruje Giełdę Papierów Wartościowych w Toronto, a także administruje ustawą Commodity Futures Act i Ontario Securities Act.

IBM Goes Crypto: IBM nawiązał współpracę ze Stellar, aby ułatwić płatności transgraniczne który obecnie obsługuje 7 walut fidżijskich, w tym funty brytyjskie, dolary fidżyjskie, dolary australijskie, dolary nowozelandzkie i tong pa’anga. Warto zauważyć, że Stellar powstał jako rozwidlenie protokołu Ripple w 2014 roku i jest to ogromna wygrana dla Stellara. Po wiadomościach cena Stellara wzrosła ponad dwukrotnie, chociaż obecnie wynosi około 1,65X w miejscu, w którym się zaczęło.

Dobry jak złoto? Goldman Sachs stwierdził że Bitcoin nie jest „nowym złotem” pod względem waluty i przypisuje to słabościom portfeli i giełd Bitcoin, a także zmienności cen. Goldman Sachs zauważył również, że metale szlachetne, takie jak złoto, są nadal „najlepszym długoterminowym magazynem wartości”.

To zmusiło nas do myślenia. Kluczowe cechy pieniądza to:

 • Trwałość: Musi być w stanie przetrwać
 • Ruchliwość: Musi być wygodny i łatwy do noszenia.
 • Podzielność: Musi być możliwe podzielenie go na mniejsze nominały.
 • Trudne do podrobienia: To musi być trudne do sfałszowania.
 • Przyjęcie przez ogólną populację.
 • Przechowywanie wartości: musi być w stanie ogólnie utrzymać wartość w czasie.

Przeprowadziliśmy również ankietę na naszym Twitterze, aby uzyskać od Was opinie na ten temat. W chwili pisania tego tekstu głosowanie jest podzielone dokładnie na pół na 1632 głosy. Daj nam znać, co myślisz:

Czy myślisz #Bitcoin lub metale szlachetne spełniają więcej kluczowych cech pieniądza?

– CoinCentral (@realcoincentral) 19 października 2017 r

Debata między kryptowalutami a innymi walutami będzie toczyć się dalej, ale ogólnie odkryliśmy kilka zalet Bitcoin nad metalami szlachetnymi, w szczególności jego zdolność do przenoszenia i nieskończenie małe podzielenie.

Co nowego w CoinCentral?

Przewodnik SegWit2x – Z widelcem SegWit2x ustawionym na połowę listopada, ten przewodnik pomoże Ci nabrać prędkości.


W tym tygodniu opublikowaliśmy dwa nowe, dogłębne przewodniki po kryptowalutach:

 • Co to jest Ripple XRP? – Dowiedz się o trzeciej co do wielkości krypto-walucie, której celem jest ułatwienie instytucjom finansowym przenoszenia pieniędzy za granicę.
 • Co to jest Monero? – Dowiedz się, jak skoncentrowana na prywatności działa Monero i co robi lepiej niż Bitcoin.
 • Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą lub dopiero zaczynasz korzystać z CoinCentral, możesz zapoznać się z innymi przewodnikami, w tym:
 • Co to jest Bitcoin?
 • Co to jest Ethereum?
 • Szukasz nowej giełdy kryptowalut? Sprawdź naszą stale rozwijającą się sekcję Przegląd i Porównanie Exchange.
 • Więcej wiadomości o kryptowalutach

  Pół miliarda nieświadomych górników kryptowalut: Firma Adguard, zajmująca się blokowaniem reklam, przeanalizowała 100 000 najpopularniejszych witryn uszeregowanych przez Alexę w poszukiwaniu kodów wyszukiwania przeglądarek, takich jak Coinhive i JSEcoin. Analiza wykazała, że ​​220 witryn internetowych wykorzystywało skrypty do wydobywania kryptowalut, a najpopularniejszymi krajami docelowymi są Stany Zjednoczone. Indie, Rosja i Brazylia. To znaczy że ponad 500 milionów ludzi nieświadomie wydobywa kryptowaluty.

  Korzystne represje: W rzeczywistości może to być atak na ICO pomagając Bitcoinowi. Ponieważ kraje takie jak Chiny i Korea Południowa zakazują sprzedaży tokenów ICO, ludzie znaleźli bezpieczną przystań w Bitcoin zamiast różnych altcoinów. Napływ kapitału do Bitcoin z altcoinów pomógł podnieść cenę. Jako jedna z najbardziej stabilnych kryptowalut, Bitcoin prawdopodobnie nadal będzie źródłem względnego bezpieczeństwa w porównaniu z bardziej zmiennym rynkiem altcoinów.

  Jesteśmy 1%: Innym sposobem spojrzenia na możliwości wzrostu Bitcoina jest patrząc na niektórych jej głównych konkurentów, dolara amerykańskiego i złoto. Bitcoin urósł wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat, osiągając solidną kapitalizację rynkową przekraczającą 90 miliardów dolarów, ale wciąż daleko mu do masowego wprowadzenia na rynek. Główne przypadki użycia Bitcoina jako środka przechowywania wartości i środka wymiany były ograniczone w porównaniu z dolarem amerykańskim, a to głównie dlatego, że nadal musi on wprowadzać nowych użytkowników, aby być odpowiednim środkiem wymiany. Podaż „wąskiego pieniądza” w dolarach amerykańskich wynosi około 28,6 bln USD, a całe złoto, jakie kiedykolwiek wydobyto, to około 8 000 miliardów USD. To stawia Bitcoin na około 1% lub mniej wartości tych dwóch konkurentów.

  Czy inwestorzy z USA kopią kryptowaluty? ZA Artykuł Venturebeat przyjrzeli się rozkładowi amerykańskich inwestorów i ich zainteresowaniu kryptowalutami. Okazało się, że zainteresowanie kryptowalutą było w dużej mierze skorelowane z krajowymi przepisami dotyczącymi wirtualnej waluty. Kilka stanów, które były najbardziej zainteresowane, to Kalifornia, Kolorado, Nevada, Teksas i New Hampshire. Najmniejszym odsetkiem są Hawaje.

  Julian Assange jest wdzięczny i drobny: Julian Assange, założyciel Wikileaks, napisał na Twitterze sarkastycznie serdeczne podziękowania dla rządu USA, senatora McCaina i senatora Liebermana za próbę odcięcia Assange’a od wszelkich funduszy po ujawnieniu tajnych informacji rządowych dotyczących wojen w Iraku i Afganistanie. Assange został zmuszony do zainwestowania w Bitcoin w 2010 roku, zmuszając go do uzyskania zwrotu 50 000%.

  Moje najgłębsze podziękowania dla rządu USA, senatora McCaina i senatora Liebermana za zmuszenie Visa, MasterCard, Payal, AmEx, Mooneybookers i innych do ustanowienia nielegalnej blokady bankowej przeciwko @WikiLeaks począwszy od 2010 roku. To spowodowało, że zainwestowaliśmy w Bitcoin – za pomocą > 50000% zwrotu. pic.twitter.com/9i8D69yxLC

  – Julian Assange &# 128313; (@Julian Assange) 14 października 2017 r

  Pozdrowienia z Rosji: Podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami w Moskwie Władimir Putin oficjalnie oświadczył, że Rosja wyemituje własną kryptowalutę. „CryptoRuble” można wymienić na ruble fiducjarne w dowolnym momencie, ale jeśli posiadacz nie może wyjaśnić, skąd pochodzą CryptoRubles, zostanie obciążony 13% podatkiem. Ponadto CryptoRuble nie może być wydobywany i będzie wydawany, utrzymywany i kontrolowany tylko przez władze centralne. [The CoinTelegraph]

  Z Japonii za kratkami: Yuki Takenaka, założyciel i kierownik giełdy Ripple w Hamamatsu w prefekturze Shizuoka, był aresztowany za oszukiwanie klientów.

  Górnictwo Ethereum w Rosji się nagrzewa: Comino, rosyjski startup kryptowalutowy, zbudował zaawansowane technologicznie urządzenie wydobywcze Ethereum, które służy również jako grzejnik. Choć brzmi to jak okropny pomysł na mój rodzinny stan na Florydzie, wydaje się, że jest to łatwy sposób na maksymalne wykorzystanie brutalnych rosyjskich zim.

  Kłopoty z Tezos: Pamiętasz, kilka miesięcy temu Tezos zebrał 232 miliony dolarów w ICO. Dziś założyciele Tezos, Arthur i Kathleen Breitman, toczą spór z prezesem szwajcarskiej fundacji, która pomogła w zarządzaniu ICO i promowaniu Tezos, Johannem Geversem. Ten międzynarodowy spór grozi obecnie ponad 400 milionami dolarów bitcoinów i eteru. [Reuters]

  Wyniki na rynku kryptowalut w tym tygodniu

  Podczas gdy cena Bitcoina kończy tydzień prawie równo, jego dwaj najwięksi konkurenci, Ethereum (305,12 USD, -6,07%) i Ripple (0,021609 USD, -12,64%), spadły. Spośród 12 kryptowalut (w tym Bitcoin) o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 miliard USD, dzielą się one 50/50 na zyski i przegrane.

  (Źródło danych)

  Wzrost o 22,25% w tym tygodniu, kapitalizacja rynkowa Qtum (969 007830 USD) jest bliska przebicia poziomu 1 miliarda USD.

  100 najlepszych kryptowalut – największe zyski i przegrane

  Ta sekcja pokazuje kryptowaluty, których ceny najbardziej wzrosły lub spadły w ciągu ostatnich 7 dni (168 godzin). Starając się uniknąć kryptowalut o bardzo małej kapitalizacji, uwzględniliśmy tylko te kryptowaluty, które rozpoczęły i / lub zakończyły tydzień z kapitalizacją 100 największych kryptowalut (łącznie 111 kryptowalut). Wszystkie dane pochodzą z coinmarketcap.com

  Największe zyski

  W tym tygodniu ceny 4 kryptowalut wzrosły o ponad 100%, a 20 o ponad 10%. 5 największych zysków to SmartCash (216%), ZenCash (162,32%), NoLimitCoin (126,29%), Neblio (100,85%) i Metaverse ETP (90,8%).

  (Źródło danych)

  Najwięksi przegrani

  Na szczęście dla inwestorów żadna z kryptowalut z naszej listy nie straciła więcej niż 100%, chociaż ceny 22 kryptowalut spadły o ponad 10%. Pięć największych przegranych to Centra (-44,12%), ChainLink (-32,55%), Gnosis (-29,42%), Kin (24,54%) i Veritaseum (-24,02%).

  (Źródło danych)

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map