Sony, Trezor i Ledger ogłaszają ważne aktualizacje sprzętu kryptograficznego

Konkurencja między producentami sprzętu kryptograficznego Trezor i Ledger zaostrza się. Obie firmy niemal jednocześnie wprowadziły innowacje produktowe. Ponadto Sony właśnie ogłosiło opracowanie nowego urządzenia kryptograficznego.

Począwszy od ogłoszenia Sony, firma technologiczna opracowała urządzenie, które umożliwi użytkownikom kryptowalut bezpieczne przechowywanie ich cyfrowych walut. Według informacja prasowa, jego oddział zajmujący się rozwojem technologii Computer Science Laboratories opracował bezpieczny portfel sprzętowy, który działa przy użyciu bezkontaktowej technologii układów scalonych.

Ta innowacyjna funkcja została okrzyknięta dodatkową wygodą dla użytkowników. Tradycyjne sprzętowe portfele kryptograficzne konkurencji, takie jak Trezor i Ledger, wykorzystują przewód USB.

Dostęp do portfela bezprzewodowego można uzyskać za pomocą urządzeń wyposażonych w chip komunikacji bliskiego zasięgu (NFC). Został utworzony w celu przechowywania asortymentu kryptowalut, w tym Bitcoin, Litecoin i Ethereum. Ponadto ma zintegrowany moduł zabezpieczający przed manipulacją dla zwiększenia bezpieczeństwa i najwyraźniej jest w stanie uruchomić kilka aplikacji związanych z łańcuchem bloków.

Ten ruch został uznany przez analityków branżowych za silny sygnał, że firma poważnie rozważa wejście w przestrzeń blockchain. Raport Sony podkreśla jednak, że prace nad rozwojem wciąż trwają i mają na celu wprowadzenie urządzenia do komercjalizacji.

W kwietniu Sony złożyło patent na zarządzanie prawami cyfrowymi oparty na łańcuchu bloków, który może być powiązany z urządzeniem. System byłby w stanie weryfikować prawa użytkowników na platformach blockchain poprzez generowanie unikalnych kluczy identyfikujących użytkownika. W sierpniu firma złożyła również patent na technologię rozproszonej księgi rachunkowej dla urządzenia umożliwiającego dostęp do platform blockchain.

Urządzenie umożliwiłoby dostęp do platform za pośrednictwem wielu wirtualnych węzłów elektronicznych. Technologia zapewnia zwiększone możliwości bezpieczeństwa i umożliwia urządzeniom wykonywanie szeregu transakcji w oparciu o mechanizm konsensusu.

Nowe wiadomości dotyczące rozwoju sprzętu kryptograficznego pojawiają się w następstwie ostrej konkurencji w branży wśród głównych graczy.

Nowe urządzenie sprzętowe Blockchain Crypto

Podobnie jak Sony ogłosiło swoją zaawansowaną technologię sprzętową kryptowalut, Blockchain.com uruchomił nowe urządzenie opracowany we współpracy z Ledger. Nazywa się Blockchain Lockbox i jest kompatybilny z platformą firmy.

Urządzenie umożliwia przenoszenie posiadanych kryptowalut z platformy do portfela. Możesz go również użyć, aby uzyskać dostęp do kont użytkowników online i umożliwić klientom przeprowadzanie transakcji kryptograficznych do kryptowalut. Obsługuje Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Według prezesa Ledger, Pascal Gauthier, to możliwość natychmiastowego przejścia z portfela zimnego do gorącego sprawia, że ​​produkt jest naprawdę wyjątkowy.

Ledger poczynił znaczące ruchy na rynku, aby wzmocnić swój sukces po osiągnięciu miliona sprzedaży na początku roku. 30 października producent portfela kryptowalutowego ogłosił że rozszerzy swoją działalność w Hongkongu, z Benjaminem Soongiem jako szefem regionu Azji i Pacyfiku (APAC).

Posunięcie to pomoże firmie sprostać rosnącemu popytowi zarówno na Ledger Vault, rozwiązanie do zarządzania portfelem kryptowalut, jak i na produkt Nano S.

Ledger Vault działa na BOLOS, niestandardowym oprogramowaniu zintegrowanym bezpośrednio z chipem sprzętowym. Oczekuje się również, że wejście firmy na rynek azjatycki pozytywnie wpłynie na sprzedaż jej popularnego portfela sprzętowego Ledger Nano S.

Portfel sprzętowy kryptowaluty Ledger Nano S.

Ledger osiągnął miliony sprzedaży na początku tego roku. Źródło obrazu: Ledger

Aktualizacja portfela Trezor

Na kilka dni przed ogłoszeniem wydania sprzętu kryptograficznego Ledger Blockchain Trezor ogłosił dodanie funkcji wymiany do swojego portfela. Wbudowana funkcja wykorzystywałaby platformy Shapeshift i Changelly do przeprowadzania transakcji. Obecnie portfele Trezor obsługuje ponad 690 monet, w tym najpopularniejsze waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ripple, Ethereum, Dash, NEM (XEM) i VeChain.

Rynek sprzętu kryptograficznego rośnie

Rynek sprzętu kryptowalutowego stale rośnie na przestrzeni lat i został wyceniony na 94,61 miliona dolarów w 2017 roku. przewidywany poziom 391,64 mln do 2023 r. Przy ponad 250 000 transakcji kryptowalutowych przeprowadzanych każdego dnia, bezpieczny sprzęt do przechowywania w chłodni dla zasobów cyfrowych szybko staje się priorytetem.

Obecnie portfele kryptograficzne USB stanowią około 88 procent rynku. Wersje bez ekranu, które są generalnie mniej bezpieczne, są najtańsze. Są w dużej mierze odpowiedzialne za napędzanie rozwoju rynku podstawowego i są szczególnie powszechne wśród początkujących entuzjastów.

Oczekuje się, że w dłuższej perspektywie firmy zwiększą innowacyjność w tym segmencie, aby obniżyć koszty akwizycji. Obecnie wydaje się, że jest to główna przeszkoda ograniczająca szybką ekspansję rynku sprzętu kryptograficznego.

Obecnie główni gracze rynkowi starają się oferować klientom najbardziej funkcjonalne i bezpieczne urządzenia po przystępnych cenach.

Co napędza wzrost rynku

Ponieważ hacki do platform kryptowalut występują obecnie częściej niż kiedykolwiek, inwestorzy kryptowalut, HODLerzy i entuzjaści szukają bezpiecznych i niezawodnych opcji przechowywania. W debacie na temat portfela wirtualnego i sprzętowego panuje powszechna zgoda co do tego, że przechowywanie zasobów cyfrowych w niskiej temperaturze na sprzęcie offline jest znacznie bezpieczniejsze.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie uważają portfele sprzętowe kryptowalut za bezpieczniejsze, jest to, że klucze prywatne są przechowywane w trybie offline, więc hakerzy są narażeni na ograniczony wpływ. Większość portfeli sprzętowych kryptowalut, zwłaszcza tych znanych firm, ma również mechanizmy punkt-punkt, które zapobiegają infekcjom wirusowym.

Ponadto musisz potwierdzić transakcje za pośrednictwem urządzenia, aby uzyskać dostęp do funkcji zarządzania cyfrową walutą. Nie wspominając o tym, że wiele zaawansowanych portfeli ma zabezpieczenie PIN. W przypadku utraty portfela sprzętowego możesz ponownie wygenerować klucze prywatne, używając frazy seed.

Portfele kryptograficzne online są bardziej podatne na złośliwe oprogramowanie i wiele metod przechwytywania danych. Na przykład haker może z łatwością zarejestrować szczegóły klucza za pomocą niezaszyfrowanego połączenia przy użyciu złośliwego oprogramowania. Wirtualne portfele, które umożliwiają resetowanie hasła przez e-mail, są również podatne na ataki, ponieważ adresy e-mail mogą zostać zhakowane w celu zresetowania haseł platformy i uzyskania nieautoryzowanego dostępu.

(Wyróżnione zdjęcie: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map