Pojawiają się pytania, gdy Bytecoin osiąga 1000% notowań na głównych giełdach, zrzuca po problemach z siecią

O co chodzi z Bytecoinem?

Bytecoin, oryginalna waluta CryptoNote, która zrodziła kilka innych projektów, w szczególności Monero, powraca w wiadomościach. Po dodaniu do Binance i Poloniex w tym tygodniu, cena na Binance wzrosła oszałamiająco o 1000%, zanim spadła kilka minut później. Po tym wzroście ceny nastąpił niemalże w całej sieci zator, który spowodował zamknięcie portfela monety i dostęp do wypłat / depozytów na wszystkich platformach.

Od tego czasu cena zarówno na Poloniex, jak i Binance zaczęła spadać. Handlowcy i członkowie społeczności kryptograficznej potępiają wzrost i upadek jako pompę i zrzut oraz brak ruchu lub handlu monetami jako oszustwo popełnione przez zespół Bytecoin, Binance lub oba. CoinMarketCap nie pokazuje obecnie ceny monety, podając problemy z portfelem i konserwację sieci.

CoinMarketCap Bytecoin Crash

Oficjalne konto Bytecoin na Twitterze zostało udostępnione to oświadczenie dotyczące przerwy w dostawie w czasie kryzysu.

Binance, HitBTC i Poloniex wydały podobne oświadczenia, informując, że wypłaty i wpłaty są wstrzymane do czasu rozwiązania problemów z siecią.

Przed tym tygodniem wolumen obrotu Bytecoin na kilku małych giełdach, na których jest dostępny, wynosił marne 8 milionów dolarów. Niewiele monet zmieniło właściciela, co tłumaczy pośpiech kupowania i sprzedawania po wprowadzeniu na główne giełdy. Dwa dni później obroty BCN wzrosły do ​​600 milionów dolarów. Na nieszczęście dla handlowców, którzy nigdy nie słyszeli o monecie (wskazówka: większość z nich), wielu z nich zostało złapanych na jednym z bardziej skandalicznych wypadków, jakie widzieliśmy w tym roku.

Jak w przypadku prawie każdej pompy i zrzutu, problemu z portfelem lub przerwy w usłudze wymiany, wściekli użytkownicy zalewali ogłoszenie giełdy odpowiedziami. Historie utraconych funduszy, krzyki wykorzystywania informacji poufnych i linki do niekończących się zgłoszeń do pomocy technicznej dotyczących wstrzymanych transakcji były liczne od osób, które padły ofiarą wysypiska. Jednak prośby o bycie ofiarą przeplatane były trollingami i świętowaniem tych, którym udało się zarobić na pompie..

Poprawka jest dostępna

Około 24 godziny później zespół Bytecoin opublikował aktualizację oprogramowania Bytecoin i twierdzi, że wszystkie giełdy powinny być teraz w stanie zintegrować nowe oprogramowanie w celu przywrócenia portfeli online (jeśli używasz bytecoind, pobierz nowe oprogramowanie tutaj). Zaprzeczają zarzutom o zmowie z Binance i utrzymują, że nie mają kontroli nad ceną lub aktywnością handlową na giełdzie, przepraszając wszystkich użytkowników, którzy stracili środki podczas gwałtownego wzrostu cen.

Zespół wydał plik oficjalna recenzja problemu z siecią, powołując się na nagły napływ górników wykorzystujących przestarzałe oprogramowanie jako źródło problemu. Doprowadziło to do wydłużenia czasu transakcji i pogorszyło błąd w kodzie konsensusu monety, który spowodował indeksowanie systemu. Nie doszło do rozwidlenia ani podziału ani utraty środków.

W przeglądzie rzecznik Bytecoin podkreśla ważny kamień milowy, jakim jest dodanie BCN do głównych giełd dla projektu, dziękuje użytkownikom za ich cierpliwość i zrozumienie oraz docenia pomoc górników ze społeczności Monero, którzy zaoferowali przekierowanie mocy wydobywczej do Bytecoin do pomagać w stabilizacji sieci.

Wątpliwa historia

To nie pierwszy raz, kiedy Bytecoin ma podważoną zasadność.

Wydany już w 2012 roku, początki Bytecoina są tajemnicą, a niektórzy (w tym główny programista Monero, fluffypony) twierdzą, że mają dowód, że aż 80% całkowitej podaży BCN zostało wstępnie wydobyte przez kilkadziesiąt nieznanych osób zanim oprogramowanie zostało udostępnione publicznie. Fluffypony opublikował tę teorię do subreddita Monero w 2015 roku z tym, co wydaje się dowodem, a przynajmniej rozsądną logiką. Skarga nawiedza Bytecoin od tego czasu, z bardzo niewielką akcją cenową lub obserwowalnym użyciem w świecie rzeczywistym od tego czasu.

Niedawno Bytecoin był w szczególności jedną z jedynych monet CryptoNote, które nie zaktualizowały swojego oprogramowania w celu naprawienia luki w zabezpieczeniach wykrytej w algorytmie haszowania CryptoNight, która mogła pozwolić na anonimowe bicie monet wbrew ograniczonej podaży Bytecoin. W międzyczasie Monero i inne główne monety CryptoNote wprowadziły zmiany w pośpiechu. Od czasu publicznego ujawnienia luki w maju 2017 r., Problem ten mógł zostać rozwiązany przez pozostałe monety CryptoNote, ale nie był w momencie premiery, co stawia pod znakiem zapytania, czy nieznani napastnicy mogli wykorzystać te monety w międzyczasie.

Czy Bytecoin ma przyszłość?

Bytecoin jeszcze nie odłożył kapelusza. Mają mapę drogową, półaktywny rozwój, a zespół wydaje się pracować nad budowaniem czegoś, co twierdzi, że jest solidną monetą prywatności. Teraz, gdy BCN jest notowane na kilku dużych giełdach, możemy zobaczyć, że Bytecoin będzie żył, aby walczyć (lub pompować) kolejny dzień. Jeśli przestrzeń kryptowalut nauczyła nas czegoś do tej pory, to tego, że inwestorzy, zwłaszcza nowi traderzy, mają krótkie wspomnienia i są gotowi kupić prawie wszystko w oparciu o dobrze sformułowany post na blogu i obietnicę światła (bez względu na to, jak sztuczne) na koniec tunelu.

Jeśli grasujesz w BCN lub po prostu oglądasz cyrk z rozbawieniem, miej oko na przyszłe shenanigans. Na pewno to zrobimy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map