Podsumowanie dotyczące przepisów: Przesłuchanie i ekspert w Senacie SEC / CFTC zajmuje się przyszłością regulacji w USA

Przepisy dotyczące stanu kryptowalut w Ameryce

Amerykańscy urzędnicy poświęcili więcej uwagi tematowi kryptowalut i technologii blockchain w ciągu ostatnich dwóch tygodni niż od czasu powstania Bitcoina w 2009 roku. Jesteśmy nieco ponad tydzień od zeznań Jaya Claytona i Christophera Giancarlo przed Senatem ds. Bankowości, Mieszkalnictwa, i Urban Affairs Committee, a Komitet Doradczy ds. Technologii CFTC odbył już publiczne spotkanie w celu omówienia kryptowalut. Spotkanie odbyło się w Walentynki i zaowocowało jednogłośnym głosowaniem komisji w sprawie powołania dwóch nowych podkomitetów zajmujących się blockchainem i kryptowalutami.

Cała ta oficjalna uwaga sprawia, że ​​inwestorzy i entuzjaści z USA odczuwają miłość, a przynajmniej odetchną z ulgą. Pierwsze z tych spotkań przerwało milczenie Kongresu w tej sprawie i oba są ważnymi krokami, aby rozpocząć usuwanie mgły regulacyjnej, która pozostawiła kryptowaluty stosunkowo niezdefiniowane na poziomie prawnym w USA..

„Świadectwo Claytona i Giancarlo przedstawia optymistyczne spojrzenie na siłę innowacji finansowych i technologicznych dzięki aplikacjom opartym na blockchain” – powiedział Jason Gottlieb, prawnik z Morrison Cohen LLP, w oświadczeniu na posiedzeniu w Senacie. „Ponadto ostrzegli inwestorów przed ograniczoną ochroną, którą Komisja może zaoferować w pewnych okolicznościach. Ogólnie rzecz biorąc, Clayton i Giancarlo wydają się głęboko myśleć o kwestiach kryptowalut i angażować się w niezbędne rozmowy na temat tych rozwijających się i potencjalnie zmieniających gospodarkę technologii ”.

Coin Central poprosił o komentarz zarówno Jason Gottlieb, jak i Anthony Tu-Sekine, dwóch prawników z doświadczeniem w sporach sądowych. Przedstawili profesjonalny wgląd w posiedzenie Senatu, a także odpowiedzieli na niektóre z naszych pytań dotyczących konsekwencji tego spotkania dla przyszłych regulacji. Ale zanim przejdziemy do tych komentarzy, najpierw przyjrzyjmy się niektórym z ważnych punktów spotkania z zeszłego tygodnia.

Senackie spotkanie kryptograficzne: niektóre dania na wynos

Szef CFTC Christopher Giancarlo wyszedł ze spotkania wyglądając jak cheerleaderka dla społeczności kryptowalut. Jeden z bardziej optymistycznych zwolenników kryptowalut, a zwłaszcza technologii blockchain, w swoich uwagach odniósł się nawet do HODLing.

Wspomniał, że jego siostrzenica od dawna jest posiadaczem Bitcoina i podkreślił, że regulatorzy są winni młodszemu pokoleniu traktowanie kryptowalut jak legalnego towaru, który ma chronić ich interesy..

„Jesteśmy to winni nowemu pokoleniu, aby szanować ich entuzjazm dla wirtualnych walut, z przemyślaną i wyważoną odpowiedzią, a nie lekceważącą… musimy wprowadzić solidne ramy regulacyjne, aby zmniejszyć ryzyko dla konsumentów”. Część tych ram będzie obejmować rozprawę ze złośliwymi podmiotami w celu ochrony konsumentów:

„Zamierzamy być bardzo agresywni, jeśli nic innego, aby ludzie tacy jak moja siostrzenica mogli mieć pewność, że nie ma tam oszustów i manipulatorów – a jest ich dużo, zbyt wielu, zbyt wielu”.

Fani monet – Thx 4 ur ogromna odpowiedź 2 moje ostatnie uwagi Senatu USA. Lol. Inwestując pamiętaj: ostrożność, równowaga & DYOR.

– Chris Giancarlo (@giancarloCFTC) 8 lutego 2018 r

Zarówno Giancarlo, jak i Clayton uznali ograniczenia swoich agencji w dostosowywaniu się do tych przepisów. Clayton trzymał się swojego scenariusza, że ​​„każde ICO [jakie] widzi jest zabezpieczeniem”, a SEC reguluje je jako takie, a Giancarlo przyznał, że „CFTC nie reguluje dziesiątek platform obrotu walutami wirtualnymi [w USA] i za granicą. ”


Senator Crapo odpowiedział na te uwagi, pytając: „czy [którakolwiek agencja] ma wystarczającą jurysdykcję” i czy „Kongres powinien rozważyć zmianę i udoskonalenie [swojego] prawa finansowego, tak aby jedna agencja lub grupa agencji miała pełną jurysdykcję”.

„Mówiąc bardzo bezpośrednio”, zaczyna Clayton, „powinniśmy wszyscy zebrać się razem – organy nadzoru bankowości federalnej, CFTC, SEC, są też zaangażowane stany – i mieć skoordynowany plan radzenia sobie z rynkiem handlu walutami wirtualnymi. ” Uważa również, że Kongres „może” będzie musiał zmienić prawo finansowe, jeśli będzie to konieczne, ale organy regulacyjne będą musiały dokładniej ocenić sytuację, zanim dojdą do takiego wniosku..

Giancarlo zgodził się na obu frontach, nadal mówiąc, że „pierwszym krokiem jest rozpoznanie, gdzie jest luka”. W obecnej postaci luka w CFTC nie jest w stanie „ustanowić standardów dla [rynków kasowych kryptowalut]” (tj. Giełd innych niż futures), podczas gdy SEC ogranicza się do regulowania ICO i tokenów, które są papierami wartościowymi.

Senator Warner powtórzył te wezwania do zbiorowych działań regulacyjnych, argumentując, że „[możemy] być na szczycie czegoś transformacyjnego”, wierząc, że biorąc pod uwagę wykładniczy wzrost rynku kryptowalut, może on być „na północ od 20 bilionów dolarów do 2020 roku”.

„Potencjał wśród kryptowalut i leżącego u ich podstaw blockchainu może być tak samo transformacyjny, jak bezprzewodowy był przed laty” – przyznał Warner. „Myślę, że będziemy potrzebować znacznie bardziej skoordynowanych działań”.

Byłem wczesnym inwestorem w telefony komórkowe w latach 80-tych i wierzę #blockchain ma potencjał, by stać się tak samo transformacyjnym jak telefony komórkowe. Jak nasz rząd zaczyna się przyglądać #crypto, Myślę, że nie możesz się rozdzielić #kryptowaluty z technologii, na której są oparte. pic.twitter.com/EneUMfcgJ3

– Mark Warner (@MarkWarner) 6 lutego 2018 r

Warner nie był osamotniony w swoich uczuciach. Ogólnie rzecz biorąc, przez całe spotkanie rozbrzmiewała nuta optymizmu, by pochwalić blockchain, ponieważ zarówno Giancarlo, jak i Clayton uważają, że technologia jest czymś więcej niż tylko nowością.

„Myślę, że ta technologia rozproszonych rejestrów ma ogromny potencjał. Teraz, jak to zostanie zrealizowane, kiedy zostanie zrealizowane, są wyzwania, których nie możemy powiedzieć ”- powiedział Giancarlo. Clayton, choć ostrożny w stosunku do aktualnej wartości rynku, stwierdził: „Mam nadzieję, że ludzie będą energicznie dążyć do [blockchain]”.

Co to wszystko oznacza dla przyszłości regulacji USA

Coin Central skontaktował się z Jasonem P. Gottliebem z Morrison Cohen LLP i Anthony Tu-Sekine z Seward & Kissel LLP o komentarz do rozprawy. Obaj prawnicy przedstawili wgląd w omawiane tematy, a także to, co możemy zobaczyć w przyszłości.

Jak podchodzić do wymiany

W swoich zeznaniach zarówno Clayton, jak i Giancarlo przyznali, że ich agencje nie mają władzy regulacyjnej nad giełdami.

„Giełdy kryptowalut są obecnie regulowane jako usługi transmisji pieniędzy, a licencje są przyznawane na podstawie poszczególnych stanów” – powiedział Gottlieb Coin Central. „Nie mogę sobie wyobrazić, że SEC i CFTC chętnie pozwolą stanom konkurować w regulacyjnym„ wyścigu do dna ”(jak to widzą federalne organy regulacyjne), pozwalając państwu na zdobywanie interesów dzięki przyjaznemu dla wymiany, ale słabej ochronie inwestorów . ”

Tak więc Gottlieb widzi dwie możliwości wypełnienia luki regulacyjnej. Po pierwsze, SEC i CFTC mogłyby regulować giełdy kryptowalut jako formalne giełdy papierów wartościowych / towarów. Lub „czy handel kryptowalutami powinien stać się bardziej cechą gospodarki rynkowej”, kontynuował, „nową zasadą [np. Krajowe systemy rynkowe reguła może] umożliwić tworzenie giełd kryptowalut. ”

Tu-Sekine zgadza się z nastrojami Gottlieba, stwierdzając, że „jest to jeden z obszarów, w którym mogłyby wystąpić [zaostrzone federalne] działania legislacyjne lub regulacyjne, być może podobne do Japonii, która nałożyła wymogi kapitałowe, operacyjne i bezpieczeństwa na giełdy kryptowalut”.

Waluta, towar, bezpieczeństwo?

Podczas swojego zeznania Giancarlo utrzymywał, że „największym wyzwaniem w Bitcoinie jest to, że ma cechy wielu różnych rzeczy”. Argumentuje, że jako środek wymiany zachowuje się jak waluta, podczas gdy jako magazyn wartości zachowuje się jak towar. Tymczasem Clayton argumentuje w swoim zeznaniu, że ICO (i ich tokeny) powinny być traktowane jako papiery wartościowe.

Tu-Sekine uważa, że ​​żadne „U.S. regulator byłby skłonny zadeklarować, że każdy zasób kryptograficzny jest walutą, co jest terminem powszechnie używanym w odniesieniu do instrumentu będącego prawnym środkiem płatniczym ”.

„Dla celów USA aktywa kryptograficzne są albo towarami, albo papierami wartościowymi” – kontynuował, dodając, że „nie spodziewa się, że od tych dwóch regulatorów pojawi się jakakolwiek inna klasyfikacja”. W przypadku papierów wartościowych Tu-Sekine uważa, że ​​„istniejące testy, takie jak test Howey, zostaną wykorzystane do określenia, co jest, a co nie jest papierem wartościowym”.

„Jest bardzo prawdopodobne, że system klasyfikacyjny wyłoni się w ciągu najbliższych kilku lat, ale obawiam się, że może on wynikać z mieszanki orzecznictwa, a nie systemu formalnych regulacji” – odpowiedział Gottlieb na nasze pytanie w tej sprawie. Prawdopodobnie pochodzi to z wielu spraw sądowych, w których wystawcy ICO kwestionują klasyfikację ich tokena jako zabezpieczenia. Gottlieb uważa, że ​​SEC raczej nie ustąpi ze swojego „stanowiska, że ​​wszystkie tokeny są papierami wartościowymi”, więc jest prawdopodobne, że „niefortunnym skutkiem będzie to, że dokładniejszy system klasyfikacji zajmie więcej czasu, będzie bardziej charakterystyczny i koniecznie będzie zawierał element nadmierny zakres regulacyjny w odniesieniu do tych tokenów, które ostatecznie nie są papierami wartościowymi.

Gottlieb wskazał, że „nie byłby zaskoczony, gdyby sądy uznały, że określone tokeny nie są papierami wartościowymi, w zależności od faktów i okoliczności tego tokena”. Z tych potencjalnych decyzji „możemy zobaczyć zarys taksonomii”.

Następny krok do regulacji

Na pytanie, czego obywatele USA mogą spodziewać się w przyszłości w związku z ekspansją otoczenia regulacyjnego kryptowalut, obaj prawnicy powiedzieli, że widzą długi, powolny marsz w kierunku kompleksowych regulacji, którym będą kierować SEC i CFTC.

„W najbliższym czasie SEC i CFTC prawdopodobnie przyjmą podejście„ regulacja przez egzekwowanie ”. Prawa i przepisy są dobrze znane i zrozumiałe, a w zakresie, w jakim uczestnicy branży naruszają te zasady, podjęte zostaną działania egzekucyjne. Widzieliśmy już, jak to się dzieje ”- stwierdził Gottlieb.

„W perspektywie średnioterminowej grupa zadaniowa zwołana przez Sekretarza Skarbu Mnuchina bada, czy konieczne są nowe regulacje lub ustawowe uprawnienia” – dodał, dochodząc do wniosku, że „każdy proces ustawowy lub stanowienia zasad będzie projektem długoterminowym”.

Tu-Sekine reprezentował podobny punkt widzenia. On i jego firma „nie spodziewają się ogromnego nacisku na ogłoszenie nowych przepisów”, nadal mówiąc, że „nawet jeśli byłby taki nacisk, każda nowa regulacja musi przejść przez wymagany proces, w tym publiczny komentarz, a to nie jest szybki proces . ”

„Zamiast tego uważamy, że organy regulacyjne mają już niezbędne narzędzia w swoim zestawie narzędzi, a działania egzekucyjne podjęte przez SEC i CFTC (oraz, czasami niektóre stanowe organy regulacyjne papierów wartościowych) pokazują, że organy regulacyjne są uzbrojone w niezbędne uprawnienia i chcą nimi władać ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map