GPU Maker Nvidia walczy o pokonanie Shenanigans z rynku kryptowalut

GPU Maker Nvidia walczy o przezwyciężenie wstrząsów na rynku kryptowalut po tym, jak sektor stłumił dane dotyczące wzrostu sprzedaży. Branża wpłynęła również na ceny akcji firmy, które spadł o ponad 25 procent od 15 do 19 listopada.

Akcje juggernauta GPU znalazły się pod presją po poważnym załamaniu na rynku kryptowalut. Nagła zmiana wystraszyła inwestorów, którzy rzucili się do zrzucania akcji firm zaangażowanych w kryptowaluty. 15 listopada ceny akcji Nvidii spadły o 15 procent podczas handlu po godzinach, zgodnie z gwałtownym spadkiem branży kryptowalut.

Spadek nastąpił chwilę po opublikowaniu przez Nvidię trzeciego kwartału raport fiskalny, co ujawniło, że przychody zakończone 28 października 2018 r. osiągnęły 3,18 mld USD. Był to wzrost o 21 procent w porównaniu do 2,64 miliarda dolarów przychodów osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku.

Gwałtowny spadek, który miał miejsce w listopadzie, był spowodowany bezprecedensowym spadkiem na rynku kryptowalut, w wyniku którego wiele cyfrowych monet straciło ponad 80 procent swojej wartości.

Malejące zwroty z wydobywania kryptowalut spowodowały gwałtowny spadek popytu na jednostki GPU, co z kolei wpłynęło na zyski Nvidii. Jednostki przetwarzania grafiki firm takich jak Nvidia i AMD są używane przez niektórych entuzjastów kryptowalut do wydobywania cyfrowej waluty, dlatego oczekuje się, że popyt pozostanie niski, ponieważ panują obecne warunki rynkowe.

Nvidia przewidziała spadek sprzedaży GPU w sierpniowym raporcie.

Zmiana Fortunes

Pod koniec 2017 i na początku roku firmy produkujące GPU, takie jak Nvidia, odnotowały wzrost popytu po gwałtownym wzroście cen kryptowalut. Wartość Bitcoina osiągnęła szczyt 19 650 USD i nastąpiła gorączka kryptograficzna, powodując eskalację zamówień na wysokiej klasy procesory graficzne do celów wydobywczych. Firmy takie jak Nvidia wkrótce zaczęły borykać się z problemami z zapasami, ponieważ popyt szybko przewyższał podaż.

Niestety gwałtowny spadek rynku, który miał miejsce w marcu, spowodował spadek popytu na procesory graficzne. Warunki dodatkowo pogorszył rosnący hashrates, który spowodował, że stare GPU straciły na wartości. Do tego czasu firmy GPU zwiększyły już dostawy, aby zaspokoić początkowy popyt, co w konsekwencji spowodowało problemy z nadpodażą.

Dystrybutorzy i sprzedawcy detaliczni byli teraz skazani na zapasy, które wkrótce mogą stać się przestarzałe, gdy wzrosną wymagania dotyczące wydobywania kryptowalut i sprzętu do gier. Ten scenariusz został również przedstawiony w raporcie firmy Nvidia za trzeci kwartał.

Perspektywy firmy

Według CEO Jensena Huanga, Nvidia początkowo błędnie obliczyła trendy popytu, ale oczekuje, że użytkownicy, którzy wcześniej zostali wycenieni przez szał kryptowalut, zostaną zwabieni przez bardziej uczciwe produkty.

Zapewniłoby to pewną dynamikę spadającej sprzedaży. Wydaje się jednak, że kac spowodowany rynkiem kryptowalut trwa dłużej niż oczekiwano. Zgodnie z najnowszym komunikatem spółka spodziewa się normalizacji zapasów do końca czwartego kwartału.

Nvidia do tej pory czerpała ogromne zyski ze swoich platform centrum danych sztucznej inteligencji, a jej prognozy dotyczące przychodów wynoszą obecnie około 2,7 miliarda dolarów.

Dwucyfrowe dane dotyczące wzrostu rok do roku sugerują, że firma w dużej mierze była w stanie przezwyciężyć presję sektora wydobycia kryptowalut, chociaż prognozy dotyczące czwartego kwartału wydają się nieco rozczarowujące dla inwestorów. To powiedziawszy, dywersyfikacja portfela prawdopodobnie zlekceważy szaleństwa sektora kryptowalut w dłuższej perspektywie.

Dotyczyło to innych firm związanych z branżą kryptowalut

Inne firmy, które są zdalnie połączone z branżą kryptowalut, również zostały dotknięte niedawnym spadkiem na rynku kryptowalut, który miał miejsce w listopadzie.

Na przykład rywal Nvidii, Advanced Micro Devices (AMD), stracił udziały o 3,2 procent 16 listopada, zaledwie 24 godziny po tym, jak rynek kryptowalut stał się czerwony. W tym czasie sprzedano ponad 50 milionów akcji AMD, co stawia firmę na drugim miejscu wśród najczęściej notowanych spółek.

Na przykład rywal Nvidii, Advanced Micro Devices (AMD), również spadł do 3,2 procent 16 listopada.

Zarówno Nvidia, jak i AMD odniosły duże korzyści z manii kryptowalut, która miała miejsce pod koniec 2017 r. (Źródło obrazu: AMD)

Zarówno Nvidia, jak i AMD odniosły duże korzyści z manii kryptowalut, która miała miejsce pod koniec 2017 roku.

Ciężkie czasy dla producentów sprzętu do kopania kryptowalut

Bessy rynek kryptowalut zmusił wiele firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut i produkcją sprzętu do masowych zwolnień i ogłoszenia upadłości. GMO, duża firma wydobywająca kryptowaluty z siedzibą w Tokio w Japonii, jest jedną z ostatnich ofiar.

Firma technologiczna ogłosiła we wtorek, że zamknie sklep ze względu na zwiększoną konkurencję w segmencie wydobywczym i bessę na rynku, który znacznie obniżył rentowność, przez co jej projekty stają się niezrównoważone.

Według oświadczenia firmy gigant technologiczny poniósł straty w wysokości około 38 miliardów jenów, czyli około 343 milionów dolarów, ze względu na nieprzewidywalny charakter sektora. Firma zaznaczyła, że ​​nie będzie już w stanie rozwijać maszyn do wydobywania kryptowalut ani sprzedawać kopaczy.

Obecnie krążą plotki, że Bitmain, największy producent ASIC na świecie, planuje obniżyć koszty, zwalniając ponad 50 procent swoich pracowników. Raporty wspominają o nierentownym okresie zaostrzonym przez zakup ogromnej skrytki Bitcoin Cash, której wartość spadła o 1500 procent w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Według raportu opublikowanego przez Bitmex, W rezultacie Bitmain poniósł straty przekraczające 300 milionów dolarów, co wpłynęło na jej przepływy pieniężne. Oczekiwanie na zatwierdzenie IPO jest również utrudnione przez ogólne negatywne nastroje inwestorów i organów regulacyjnych spowodowane zmianami rynkowymi.

W przeciwieństwie do Nvidii, która jest światowym liderem na rynku GPU do gier, firmom specjalizującym się w sprzęcie kryptograficznym będzie szczególnie trudno przetrwać obecnie trudną sytuację rynkową..

(Wyróżniony kredyt graficzny: Nvidia)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map