Firmy kryptowalutowe z Bermudów, Malty, Gibraltaru i Liechtensteinu

Ubiegłoroczny gwałtowny wzrost cen bitcoinów doprowadził do ponownego zainteresowania rynkiem kryptowalut, a inwestorzy i entuzjaści spieszyli się, aby zarobić. Jednak ujawniło to również potencjał powszechnych nadużyć na rozwijającym się rynku.

Hacki, oszustwa i podejrzane praktyki manipulacji cenami szerzyły się, wpychając rządy na całym świecie w stan paniki, gdy między innymi rządy USA, Japonii i Chin próbowały zapanować nad nową modą.

Waluty cyfrowe otworzyły nową granicę, a ich wieloaspektowy charakter oraz wsparcie zdecentralizowanej technologii blockchain utrudnia ich regulację. Oczywiście wiele rządów było źle przygotowanych.

Nowe wyzwanie skłoniło kraje takie jak Stany Zjednoczone i Chiny do wprowadzenia legislacyjnych zasad dotyczących kryptowalut mających na celu ograniczenie nieautoryzowanych początkowych ofert monet i prania pieniędzy, zamiast stymulować rozwój branży..

Jednym z pierwszych posunięć rządu USA było ostrzeżenie inwestorów przed nieodłącznym ryzykiem związanym z inwestowaniem w początkowe oferty monet.

Odbyło się to za pośrednictwem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która próbowała położyć podwaliny pod kompleksowe ramy regulacyjne.

Commodity Futures Trading Commission była pierwszą amerykańską agencją, która zezwoliła na publiczny obrót kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi.

Jeśli chodzi o początkowe oferty monet, jak dotąd żadna z nich nie została zatwierdzona przez SEC. W związku z tym trudno jest firmom kryptowalutowym, które chcą pozyskać fundusze, aby to zrobić w Stanach Zjednoczonych.

Atrakcyjność przyjaznego rynku

A teraz więcej z nich przyciąga kraje takie jak Bermudy, Malta, Gibraltar i Liechtenstein, które przyciągają graczy branżowych dzięki regulacjom przyjaznym dla rynku.

Pozwalają firmom czerpać korzyści finansowe i geopolityczne, które wynikają z globalnej jurysdykcji przyjaznej kapitałowi, w przeciwieństwie do ciężkiego egzekwowania podejścia przyjętego przez Stany Zjednoczone.

Agencje kryptograficzne w Ameryce mają w dużej mierze tylko dwie opcje zbierania funduszy. Pierwszym jest wydawanie tokenów w ramach bardzo restrykcyjnego procesu, takiego jak rejestracja jako zabezpieczenie, która ogranicza odsprzedaż i ma ograniczoną bazę klientów.

Drugi dotyczy wniosku o zwolnienie z rozporządzenia D, które jest trudne do zdobycia. Trzecią opcją jest po prostu opuszczenie Stanów Zjednoczonych.

Sytuacja w Chinach nie jest lepsza. Szał kryptowalut w 2017 roku doprowadził wielu entuzjastów i hodowców do zainwestowania oszczędności życia w waluty cyfrowe w oczekiwaniu na wzrost cen.

Nie miało to większego znaczenia dla rabusiów oszustów, którzy chcieli zarobić na tym szumie. Konsternacja, w połączeniu z wysoce nieuregulowanym i spekulacyjnym charakterem rynku, spowodowała szybki zakaz handlu kryptowalutami w kraju.

Binance, największa na świecie firma zajmująca się wymianą kryptowalut, która ma swoje korzenie w Chinach, została wyparta. Dziś jej siedziba znajduje się na Malcie.

Rynek kryptowalut w mniejszych krajach

Malta już od jakiegoś czasu rozgrzewa się do firm venture typu blockchain i kryptowalut.

4 lipca 2018 roku uchwalił ustawy mające na celu regulację technologii Distributed Ledger (DLT), dzięki czemu jako pierwszy kraj na świecie opracował kompleksowe ramy regulacyjne dla branży..

Bermudy to kolejny kraj, który pozycjonuje się jako główne centrum kryptograficzne. Niedawno uchwalił ustawę umożliwiającą szybkie zatwierdzanie ICO i wkrótce pozwoli giełdom kryptowalut działać w kraju.

Według ministra bezpieczeństwa narodowego Wayne’a Cainesa, który miał konferencję wraz ze społecznością biznesową w kwietniu kraj otrzymywał znaczną liczbę zapytań od firm fintech i kryptowalut, które chciały założyć bazę na wyspie.

Lydia Dickens, starszy menedżer rządowego działu rozwoju biznesu, zwróciła uwagę, że głównym problemem firm kryptograficznych jest niepewność prawna. Według niej chcą prowadzić interesy bez konieczności kary więzienia za to. Ochrona konsumentów jest również kluczem do tego procesu.

Bermudy uchwaliły przepisy dotyczące pierwszej oferty monet w dniu 27 kwietnia 2018 r. It zaczął działać 10 lipca 2018 r.

Według założyciela kryptowaluty iCash, Willa McDonougha, Bermudy są szczególnie atrakcyjne miejsce docelowe dla startupów z branży fintech ponieważ ma doświadczenie w finansach międzynarodowych. Rząd chętnie słucha również środowiska biznesowego.

Gibraltar idzie również pełną parą, aby walczyć o przestrzeń branży kryptowalut i pracuje nad przepisami, które pozwolą na handel i wydawanie cyfrowych tokenów handlowych. 35 firm złożyło już wnioski o zezwolenie na blockchain.

W przypadku Liechtensteinu nadal wprowadza się przepisy dotyczące branży. Do tej pory zezwoliło tylko na pięć ICO, które zebrały około 37,5 miliona dolarów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map