Facebook celuje w indyjski rynek przekazów pieniężnych za pomocą Crypto

Facebook podobno pracuje nad aplikacją do przesyłania pieniędzy w kryptowalutach, która zostanie zintegrowana z WhatsApp. Usługa, która ma zostać uruchomiona w Indiach po zatwierdzeniu, najwyraźniej będzie skierowana na rynek przekazów pieniężnych.

Według Bloomberga, WhatsApp opracowuje stablecoina dla projektu, a jego wartość zostanie przypięta do dolara amerykańskiego. Stablecoin będzie w stanie przezwyciężyć ogromne wahania cen, które wpływają na wartość walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, którego kursy mogą zmienić się o ponad 10 procent w ciągu 48 godzin.

Facebook od jakiegoś czasu prowadzi badania związane z blockchainem i cyfrowymi monetami. W maju utworzyła jednostkę badawczą kierowaną przez byłego prezesa PayPal, Davida Marcusa. Obecnie jest również wiceprezesem ds. Produktów do przesyłania wiadomości w firmie. Grupa liczy obecnie około 40 badaczy. Uważa się, że Marcus odegrał kluczową rolę w najnowszym kryptowalutowym przedsięwzięciu firmy.

Wykonawca Facebooka wcześniej rozmawiali o perspektywie wprowadzenia płatności kryptowalutowych do Facebook Messengera i wskazał kilka wad. Jego zdaniem wysokie opłaty transakcyjne i długi czas przetwarzania zdecydowanie utrudniłyby powszechne dostosowanie takiej funkcji. Był jednak optymistą, że społeczność kryptowalut z czasem wymyśli rozwiązania, które umożliwią integrację płatności kryptograficznych.

Według doniesień Facebook ma szaleństwo rekrutacyjne, aby zbudować swój zespół badawczo-rozwojowy krypto-blockchain, który obecnie składa się z byłych kierowników PayPal i Instagram. Zatrudniono również niektórych pracowników Facebooka, w tym Geoff Teehan, który jest kierownikiem ds. projektowania produktów i Morgan Beller, członek zespołu Corporate Development w firmie.

Dlaczego płatności kryptograficzne w Indiach?

Indie zajmują pierwsze miejsce na liście krajów o największej liczbie przekazów pieniężnych z zagranicy. Według ostatnich danych, dane z 2017 r. Wynoszą około 69 milionów dolarów Raport Banku Światowego. Był to wzrost o 9,9 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Całkowity globalny przekaz pieniężny osiągnął 613 miliardów dolarów w 2017 roku.

Uważa się, że Facebook jest ukierunkowany na ten rynek dzięki aplikacji kryptograficznej WhatsApp. Indie mają obecnie ponad 200 milionów użytkowników WhatsApp. Aplikacja ma również penetrację rynku na poziomie około 28 procent, według danych Statista.

WhatsApp naciska na zatwierdzenie usługi płatności

CEO WhatsApp, Chris Daniels, został niedawno zgłoszony wysłał list do Reserve Bank of India z prośbą o rozszerzenie usług płatniczych na jego użytkowników w tym kraju.

Pismo z dnia 5 listopada zawierało wniosek o zatwierdzenie BHIM UPI (Unified Payments Interface). Firma podobno współpracuje również z National Payments Corporation of India (NPCI), aby spełnić wymogi regulacyjne i już rozpoczęła wdrażanie zaleceń RBI. Obejmują one wymagania dotyczące przechowywania danych, które zobowiązują firmę do zapewnienia nieograniczonego dostępu do informacji o płatnościach do RBI. Wniosek nadal czeka na zatwierdzenie.

W lutym WhatsApp rozpoczął testy swojej platformy płatniczej w Indiach. Projekt został zrealizowany we współpracy z ICICI Bank. W programie wzięło udział około 700 000 użytkowników. Wdrożenie zostało przełożone po wybuchu skandalu Cambridge Analytica. Doprowadziło to do poważnych obaw dotyczących prywatności, które skłoniły Bank Rezerw Indii do wydania nowej dyrektywy dotyczącej wymagań dotyczących przechowywania danych i dostępu, zmuszając firmę do przemodelowania projektu..

Zatwierdzenie systemu płatności kryptograficznych przez rząd Indii uczyniłoby WhatsApp wiodącą platformą transferu środków w kraju.

Wpływ na rynek przekazów pieniężnych w Indiach

Funkcja przekazu w kryptowalutach prawdopodobnie doprowadzi do obniżenia kosztów transakcji, a także do szybszego przetwarzania w przeciwieństwie do konwencjonalnych sposobów przesyłania pieniędzy. Regularne platformy przekazów pieniężnych pobierają opłaty transakcyjne, które mogą sięgać i przekraczać 5 procent całkowitej liczby transakcji. Dokonywanie płatności transgranicznych może wiązać się z opłatą za przeliczenie waluty.

W wielu przypadkach proces dotarcia środków do odbiorcy może zająć kilka dni. Z drugiej strony opłaty za transakcje kryptowalutowe są zwykle bardzo niskie. Na przykład transakcje TRON wiążą się tylko z opłatą w wysokości około 0,0000901 USD, podczas gdy transakcje Monero kosztują około 0,01 USD. Jest to zgodne z danymi uzyskanymi z Wykresy Bitinfo.

Tether, który jest najpopularniejszym stablecoinem pod względem wolumenu transakcji na rynku, nie pobiera żadnych opłat za przelewy, ale stosuje opłaty za wypłatę.

Wyróżnione źródło obrazu: Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map