Dotychczasowe trendy rynku pracy i wynagrodzeń w technologii Blockchain

W sierpniu w samych Stanach Zjednoczonych było blisko 2000 ofert pracy związanych z technologią blockchain. To 300-procentowy wzrost w porównaniu z danymi opublikowanymi w zeszłym roku.

Branża blockchain ogromnie się rozwinęła w ciągu ostatnich dwóch lat, podążając za branżą kryptowalut. Obecnie adopcja w przedsiębiorstwach napędza jego zastosowanie w innych branżach. Przypadki użycia technologii blockchain poza platformami kryptowalutowymi dotyczą głównie globalnych sieci łańcuchów dostaw, rynków usług finansowych, rządowych systemów protokołów i sektorów opieki zdrowotnej.

Jako wyłaniający się przełom w branży technologicznej, blockchain ma potencjał, aby rzucić wyzwanie tradycyjnym modelom dostarczania. Jego integracja z istniejącymi systemami może dać firmom ogromną przewagę nad konkurentami, stąd obecny pośpiech na jego przyjęcie.

Gwałtowny wzrost technologii blockchain spowodował również wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych praktyków, a ponad 1520 firm poszukuje obecnie specjalistów w zakresie technologii zdecentralizowanych rejestrów. Wcześniej w tym roku, Zgłosił Techcrunch poważny niedobór talentów w sektorze. Według statystyk dla każdego inżyniera blockchain dostępnych było około 14 ofert pracy.

Raporty z rynku pracy Burning Glass, Glassdoor i Upwork

Liczba ofert pracy związanych z blockchain wzrosła ponad czterokrotnie od 2016 roku. Według statystyk opracowane przez Burning Glass Technologies, w 2016 r. było około 1838 stanowisk związanych z blockchain. Do końca 2017 r. liczba ta wzrosła do 3958. Dane z 2018 r. Przyćmiły te statystyki, ponieważ do tej pory opublikowano ponad 5000 wolnych miejsc pracy.

Według ostatnie badania przeprowadzonych przez Glassdoor, w sierpniu ogłoszono 1775 ofert pracy związanych z blockchainem, i to tylko w USA. To 300-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Rynek freelancerów również doświadcza ogromnego popytu na specjalistów w dziedzinie blockchain. Według raportu Upwork wydany w listopadzie W 2017 roku robotyka, bitcoin i blockchain znalazły się na liście najpopularniejszych niezależnych umiejętności zawodowych w miejscu pracy.

W tym czasie dyrektor generalny sieci, Stephane Kasriel, mówił o zmieniających się trendach, wskazując, że gwałtowny wzrost popytu na najlepsze zestawy umiejętności był prawdopodobnie wskaźnikiem ich roli w „przyszłości pracy”.

Liczba wyszukiwań na platformie związanych z umiejętnościami blockchain i bitcoin spowodowała, że ​​te dwa zestawy umiejętności zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w pierwszej dziesiątce listy..

Do lipca 2018 r, Umiejętności blockchain znalazły się na szczycie rankingów, a wzrost rok do roku osiągnął 2000 procent. Umiejętności Google Cloud Platform i Volusion zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Warto zauważyć, że wiele pozycji w Google Cloud Platform, które są obecnie poszukiwane, jest również związanych z technologią zdecentralizowanej księgi.

Google Cloud obsługuje łańcuch bloków i integruje się z wieloma zdecentralizowanymi aplikacjami technologicznymi. Duże firmy, takie jak Bank of America, na przykład, regularnie szukają programistów z wszechstronnym doświadczeniem w technologiach chmurowych, blockchain i finansach.

Wynagrodzenia za pracę w technologii Blockchain

Średnio niezależni specjaliści blockchain niebędący pracownikami w Stanach Zjednoczonych otrzymują do 250 dolarów za godzinę. Z drugiej strony, pełnoetatowi inżynierowie blockchain zarabiają średnio około 130 000 dolarów rocznie, czyli znacznie więcej niż 105 000 dolarów, które otrzymują programiści..

Jest to zgodne z raport z badania wydany przez CEO Burning Glass, Matta Siegelmana. Liczby te zmieniają się jednak w zależności od regionu. Na przykład programiści w Nowym Jorku mogą zarabiać średnio 158 000 dolarów rocznie. W niektórych krajach europejskich, takich jak Szwajcaria, wiele osób zarabia od 120 000 do 180 000 dolarów.

Dlaczego więc pracownicy blockchain otrzymują tak duże kwoty? Po pierwsze, ich umiejętności zawodowe mają charakter techniczny, a obszar ten charakteryzuje się ogólnie wysokimi wskaźnikami rynkowymi. Po drugie, firmy, które wymagają tego zestawu umiejętności, zwykle znajdują się w miastach o wysokich kosztach utrzymania, co ma tendencję do podnoszenia średnich pensji. Po trzecie i najważniejsze, popyt na doświadczonych pracowników blockchain wciąż przewyższa podaż, a więc rywalizacja o najlepszych w tej dziedzinie podnosi płace.

Według Glassdoor, pięć największych miast w USA, które mają największe zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie technologii zdecentralizowanych ksiąg, to Nowy Jork, San Francisco, San Jose, Chicago i Seattle. Poza Stanami Zjednoczonymi, Londyn, Singapur, Toronto, Hongkong i Berlin znajdują się na szczycie listy miast z największą liczbą ofert pracy w technologii blockchain.

Obecnie pięciu najlepszych pracodawców według raportu Siegelmana to ConsenSys, IBM, Coinbase, Figure i Oracle. Firmy doradztwa finansowego, KPMG i Accenture, również zatrudniają personel w tym obszarze, aby doradzać klientom, którzy chcą zastosować tę technologię.

Adaptacja korporacyjna napędza aplikacje blockchain w innych branżach.

Firmy takie jak IBM, Coinbase i Figure regularnie zatrudniają doświadczonych programistów blockchain. (Źródło obrazu: Wikipedia)

Czego szukają firmy

Firmy technologiczne zaangażowane w projekty blockchain zazwyczaj zatrudniają kierowników projektów, programistów, projektantów i ekspertów prawnych.

Większość firm, które ogłaszają te stanowiska, zwykle poszukuje osób z dużym wglądem i doświadczeniem w obsłudze dużych zbiorów danych, bezpieczeństwie platform, łączności międzyplatformowej i zdecentralizowanych systemach. W przypadku programistów wymagane umiejętności zwykle obejmują zaawansowaną znajomość MS SQL Server, .NET, MYSQL, Javascript, Visual Studio, C i C ++, JQuery, XCOD, XML, XSLT, HTML, sieci neuronowe, FTP oraz doświadczenie w metodologiach Agile Scrum.

Jak to się zaczęło

Blockchain, wynaleziony przez Satoshi Nakamoto w 2008 roku jako rejestr transakcji dla bitcoinów, przyniósł ogromne możliwości branży technologicznej. Szybki wzrost wartości Bitcoina w 2017 r. Był katalizatorem jego silnego wzrostu i wykorzystania w branży technologicznej.

Wysoka rentowność przedsięwzięć z sektora zainspirowała firmy technologiczne i pasjonatów branży do uruchamiania projektów w oparciu o platformę i większych inwestycji w jej rozwój. W połączeniu z gwałtownym wzrostem początkowych ofert monet (ICO), trendy rynkowe wywołały następnie zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów ds. Rozwoju technologii blockchain, stąd obecna sytuacja na rynku.

Wzrost rynku

Sektory wymagające programistów blockchain stają się coraz bardziej świadome, że blockchain może przynieść znaczne korzyści. Może obniżyć koszty operacyjne, przyspieszyć transakcje i pozwolić im pozbyć się pośredników i polegać na osobach trzecich w zakresie weryfikacji.

Według analityków wzrost sektora blockchain ma się najpierw nasilić w przestrzeni kontraktowej, zanim rozszerzy się na sektor płatności. Dzieje się tak głównie ze względu na złożoność.

Sieci płatnicze napotykają więcej przeszkód, ponieważ instytucje partnerskie muszą najpierw przeanalizować systemy przed podpisaniem umowy. Instytucje finansowe również muszą przejść przez obowiązkowe procesy zatwierdzania nałożone przez odpowiednie rządowe organy regulacyjne. Te biurokracje ostatecznie spowalniają czas wdrażania.

(Wyróżnione zdjęcie: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map