Dlaczego największe amerykańskie firmy finansowe unikają rynku kryptowalut

Główne amerykańskie firmy od dawna unikają rynku kryptowalut. A teraz, według Mike’a Novogratza, wybitnego inwestora i byłego zarządzającego funduszami hedgingowymi w Fortress Investment Group, istnieje ku temu główny powód.

Założyciel Galaxy Digital, banku handlowego kryptowalut, niedawno założył rozmawiali o problemie na szczycie Yahoo Finance All Markets Summit i zapewnił, że bitcoin wkrótce przeżyje „renesans” i ostatecznie będzie wspierany przez inwestorów instytucjonalnych. Zdaniem analityka wiele dużych amerykańskich firm ma obecnie znaczne kwoty gotowych do inwestycji, a niektóre już wykazały duże zainteresowanie rynkiem kryptowalut, co jest dobrym wskaźnikiem przyszłych wydarzeń. Jednak mówił również o tym, jak niejasne są transakcje za pośrednictwem Bitcoin i położył nacisk na potrzebę zatrudnienia firmy takiej jak windykacja wierzytelności moorcroft czy banki mają udzielać kredytów.

Były partner Goldman Sachs przewidział, że w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy na rynku zaczną pojawiać się znaczący uczestnicy rynku instytucjonalnego, a zainteresowanie tym sektorem będzie wynikać głównie z obawy przed utratą możliwości. Mówił również o tym, dlaczego największe amerykańskie firmy finansowe trzymały się dotychczas z dala od sektora walut cyfrowych, mówiąc, że głównym powodem tego jest brak niezawodnych rozwiązań depozytowych..

Mike wyjaśnił również, że duże amerykańskie firmy zwykle czują się niekomfortowo współpracując z małymi, powstającymi firmami oferującymi takie usługi, co jest charakterystyczne dla rozwijającej się branży, mówiąc: „Jeśli jesteś w stanie Wisconsin i jesteś pracownikiem handlowym pracującym przy portfelu inwestycyjnym, możesz nie ryzykować swojej pracy dla firmy o nazwie Xapo ”.

Przewidział, że najbardziej prawdopodobnym rezultatem obecnej sytuacji będą główni gracze z Wall Street, którzy zaczną przejmować mniejsze specjalistyczne firmy z obszaru kryptowalut, które świadczą usługi depozytowe. Analityk finansowy uważa, że ​​kluczem do sukcesu branży są główni gracze instytucjonalni.

Mt. Gox Nightmare

Napad na Mt Gox jest nadal głównym studium przypadku pokazującym, co może się zdarzyć, gdy coś pójdzie nie tak podczas obsługi kryptowalut, a żadna duża amerykańska firma finansowa nie jest przygotowana na taki scenariusz. Ponad 700 000 bitcoinów o wartości ponad 4 miliardy dolarów po dzisiejszym kursie rynkowym zostało skradzionych z giełdy z siedzibą w Shibuya, Tokio, Japonia w 2014 roku.

Hakerzy najwyraźniej włamali się do komputera audytora i sztucznie zmanipulowali wartość bitcoina na giełdzie do jednego centa. Następnie oszukańczo „kupowali” monety od klientów i zarabiali na łupach. Kilka pozostałych bitcoinów zostało przeniesionych przez firmę do chłodni.

Największa giełda na świecie w tamtym czasie, rozwój wywołał panikę w świecie bitcoinów, a fala pozwów wkrótce spowodowała, że ​​Mt. Gox jest bankrutem. W momencie likwidacji spółka miała aktywa o wartości 91 mln USD, które zostały zlikwidowane i przekazane powodom.

Szybko do przodu do obecnych czasów, a giełdy kryptowalut na całym świecie wciąż borykają się z poważnymi problemami hakerskimi. Rzeczywistość jest taka, że ​​w 2018 roku firmom i giełdom skradziono kryptowaluty o wartości 731 milionów dolarów.

Jednak branża kryptowalut nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, a ogromne firmy inwestycyjne, takie jak Goldman Sachs, wykazały zainteresowanie sektorem kryptowalut. Ale podkreślili również złożoność oferowania usług przechowywania kryptowalut jako główną przeszkodę.

Goldman Sachs wykazał zainteresowanie sektorem kryptowalut.

Ogromne firmy inwestycyjne, takie jak Goldman Sachs, wykazały zainteresowanie sektorem kryptowalut. (Źródło zdjęcia: Goldman Sachs)

Na początku tego miesiąca dyrektor finansowy firmy, Martin Chavez, zaprzeczył twierdzeniom, że międzynarodowy bank inwestycyjny planował uruchomienie biura handlu kryptowalutami, odrzucając doniesienia jako fałszywe wiadomości.

Mówił o wpływie usług powierniczych na kryptograficzne przedsięwzięcia firmy, mówiąc: „Fizyczny bitcoin to coś niezwykle interesującego i stanowiącego ogromne wyzwanie. Z punktu widzenia opieki, nie widzimy jeszcze instytucjonalnego rozwiązania przechowawczego dla bitcoinów, jesteśmy zainteresowani, aby takie istniało, a to długa droga ”.

Kilka odważnych firm oferujących usługi Crypto Custodial

W lipcu Coinbase oficjalnie uruchomiło swój produkt przechowujący kryptowalutę, Coinbase Custody. Usługa jest skierowana do instytucji finansowych i najwyraźniej oferuje połączenie funkcji chłodni i funkcji brokera-dealera. Ma również wiele warstw zabezpieczeń, w tym klucze prywatne offline.

Inne firmy, takie jak itBit, Gemini i BitGo, również niedawno zaczęły oferować usługi przechowywania kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map