Co to jest Perpetual Swap? | Spojrzenie na nową premierę OKEX

3 grudnia w hotelu Grand Hyatt w Korei Południowej pan Jay Hao, dyrektor generalny OKEX, ogłosił zbliżające się wprowadzenie nowego produktu. Nowy produkt to specjalny rodzaj kontraktu futures nazywany wieczyste swapy. Produkt został oficjalnie wprowadzony na rynek 11 grudnia 2018 r. Wydanie produktu daje OKEX okazję do zdobycia cennego nowego rynku. Daje również OKEX szansę na nowy początek.

Negatywny rozgłos i nowe rynki

OKEX był ostatnio często w wiadomościach. Niestety, wiadomości nigdy nie są dobre. Ostatnio przyszły kontrakty terminowe OKEX pod ostrzałem podczas twardego rozwidlenia Bitcoin Cash. Z perspektywy public relations OKEX naprawdę musiał oczyścić atmosferę. Duża kampania public relations na rzecz wprowadzenia wieczystych swapów jest próbą postawienia nowej stopy naprzód przez giełdę kryptowalut z siedzibą na Malcie.

OKEX ma nie tylko szansę na prawidłowe wykonanie przyszłych kontraktów, ale także ma szansę uchwycić część lukratywnego biznesu terminowego BitMex. Według analityków z TokenInsight większość transakcji na BitMex to butikowe kontrakty futures zwane umowy wieczyste.

Co to jest Perpetual Swap?

BitMex oferuje umowy wieczyste. OKEX oferuje bezterminowe swapy. Różnica między nimi polega zasadniczo na marketingu. Z wyjątkiem różnicy w finansowanie, wieczna zamiana jest w rzeczywistości wersją BitMexa OKEX umowa wieczysta.

Umowy wieczyste są kontrakty terminowebez wygaśnięcia lub rozliczenia. Kontrakty futures to zasadniczo zakłady na przyszły stan czegoś. Te rzeczy są zazwyczaj towarami, na przykład boczki wieprzowe. Jednak na giełdach kryptowalut, takich jak BitMex i OKEX, kontrakty futures to zakłady na przyszłą wartość kryptowaluty (np. BTC, LTC, BCH, EOS, ETH i inne bardzo płynne kryptowaluty). Kontrakty futures są zatem pochodnymi instrumentami finansowymi lub pochodne. Ich istnienie wywodzi się z innego instrumentu finansowego.

Wygaśnięcie i rozliczenie

Zazwyczaj kontrakty terminowe wygasają i muszą zostać osiągnięte osada. W momencie rozliczenia środki są uznawane lub pobierane z konta przedsiębiorcy. Swapy bezterminowe nie wygasają i dlatego nie podlegają rozliczeniu.

Przed udostępnieniem możliwości zawarcia wieczystych swapów, kontrakty terminowe na OKEX wygasałyby w ciągu tygodnia, dwóch tygodni lub jednego kwartału.

Marża i dźwignia finansowa

Aby postawić zakład, przedsiębiorca musi dokonać wpłaty. Ten depozyt nazywa się margines. Jest to zazwyczaj zabezpieczenie umożliwiające postawienie znacznie większego zakładu. Określa się stosunek wartości większego zakładu do marży przewaga. Na przykład przy 50% marży (lub „dwukrotnej dźwigni”) przedsiębiorca może pożyczyć środki od pożyczkodawcy w celu zawarcia kontraktu futures na 100 USD, kiedy ma tylko 50 USD na zdeponowanie.

Podobnie jak BitMex, OKEX umożliwia handlowcom wykorzystanie do 100-krotności depozytu zabezpieczającego.

Nawiasem mówiąc, rzeczywista kwota to 100 USD wartość nominalna wieczystej wymiany OKEX. Oznacza to, że jeden z tych specjalnych, nie wygasających kontraktów futures można w tym momencie wymienić na równowartość 100 USD w BTC. Swap może być również wykupiony w ETC lub w dowolnej innej kryptowalucie ostatecznie dozwolonej przez OKEX.

Finansowanie

Kiedy przedsiębiorca pożycza środki od pożyczkodawcy na umowę, otrzymuje pożyczkę. W OKEX pożyczkę na swap wieczysty udziela OK PiggyBank. OK PiggyBank to usługa pożyczek typu peer-to-peer.

OK PiggyBank pożyczy traderom do 100-krotności marży. Handlowcy nie muszą brać pożyczki. Jednak jeśli tak, to ich umowa jest lewarowany.

Po wykorzystaniu dźwigni finansowej przedsiębiorca musi zapłacić odsetki od pożyczonej kwoty. Płatność należy uregulować co 24 godziny na OKEX. Ta płatność nazywa się finansowanie. Na BitMex finansowanie odbywa się w stałych 8-godzinnych odstępach czasu.

Wniosek

Nawet Chicago Mercantile Exchange (CME) i Chicago Board of Exchange (CBOE) pozwalają spekulantom na handel kontraktami terminowymi na Bitcoin. Kontrakty futures na Bitcoin nie są nowe. Jednak OKEX musi ulepszyć swoje usługi i może nawet potrzebować tego nowego produktu, aby przetrwać.

Bezterminowe swapy OKEX są konkurencyjne cenowo. Ci traderzy, którzy zapewniają płynność giełdzie, są na ogół lepiej idzie z BitMex. Tym, którym nie jest, spodoba się OKEX niższy opłaty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map