Argentyński rynek kryptowalut przeciwstawia się zimie

Argentyński rynek kryptowalut rośnie w tempie wykładniczym. Podczas gdy ogólna branża kryptowalut odpłynęła i odpłynęła wraz z nastrojami rynkowymi, branża w kraju południowoamerykańskim przeciwstawiła się szansom, a więcej obywateli woli teraz dokonywać transakcji w kryptowalutach niż wcześniej.

Trend rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy inflacja w kraju osiągnęła rekordowy poziom 47 procent. Liczba ta nadal stanowi ułamek 84-procentowego szczytu odnotowanego w 1991 roku, ale wystarcza, aby zaalarmować obywateli. W rezultacie coraz więcej Argentyńczyków szuka schronienia w kryptowalutach, a najpopularniejszy jest Bitcoin.

Aktualne statystyki wskazują, że nastąpił znaczny wzrost handlu kryptowalutami w kraju. Cotygodniowe transakcje na platformie kryptowalutowej P2P LocalBitcoins obecnie średnio przekraczają 6,5 miliona argentyńskich peso. To jest zgodne z CoinDance szacunki. Obroty handlowe stale rosły od grudnia 2017 r. I osiągnęły szczytowy poziom nieco ponad 9,4 miliona pesos tygodniowo pod koniec ubiegłego roku.

moneta-taniec-localbitcoins-wolumen-ARS

Wolumen w Argentynie LocalBitcoins

Oprócz spadającej wartości krajowej waluty kraju, ogólny brak zaufania do argentyńskiego sektora bankowego przyciągnął masy do kryptowalut. W przeszłości branża finansowa okazała się wysoce zmienna, w pewnym momencie zamrażając miliony rachunków bankowych na miesiące, powodując ogólnokrajową freak-out.

Jak wyjaśnił Santiago Siri, argentyński inwestor i założyciel start-upu Democracy Earth Foundation, wydarzenie, które miało miejsce na początku XXI wieku, było palącym przypomnieniem zwykłym obywatelom, że bankom po prostu nie można ufać.

Rozmowa z CoinDesk, Kierownik ds. technicznych podzielił się tym tematem, ujawniając: „Wychowałem się z ojcem, który mówił mi, że nigdy nie ufam argentyńskiemu peso, a moja historia była historią, którą miało wielu Argentyńczyków”.

Ten poziom niepokoju doprowadził do ogólnej preferencji dla pozarządowych systemów depozytów pieniężnych.

Siri mówił również o wzroście argentyńskiego sektora kryptowalut, zauważając, że pomimo szerszego spowolnienia na rynku kryptowalut, przemysł argentyński prawie nie zwolnił. Wolumen handlu jest nadal wysoki, a branża krypto-blockchain rośnie. Inne kluczowe elementy napędzające obecnie wzrost to innowacje i dywersyfikacja wykorzystania kryptowalut w życiu codziennym.

Wzrost liczby przypadków użycia

Argentyński Banco Masventas był pierwszym bankiem na świecie, który oferował opcje płatności w bitcoinach. Jego innowacyjny system płatności kryptograficznych, który został uruchomiony w maju ubiegłego roku, jest możliwy dzięki partnerstwu z Bitex, wiodącą giełdą kryptowalut w kraju. Nowa usługa umożliwia klientom ominięcie sieci SWIFT i wysyłanie środków do 50 krajów.

Wykorzystanie kryptowalut przez instytucje rządowe również ostatnio osiągnęło kamień milowy po tym, jak kraj zaakceptował płatności w bitcoinach z Paragwaju. Paragwaj kupił pestycydy i produkty do fumigacji o wartości około 7100 USD i zapłacił za zakup w bitcoinach. O nowym rozwoju po raz pierwszy poinformował lokalny sieć informacyjna Cripto247.

Inne niedawny rozwój zmieniający paradygmat zezwalał na wykorzystanie bitcoinów do dokonywania płatności za transport. Ogłoszona w lutym opcja ta będzie specjalnie dostępna dla posiadaczy kart Sistema Único de Boleto Electrónico (SUBE).


SUBE to karta kredytowa używana w Buenos Aires i innych dużych miastach. Jest połączony z argentyńskim sekretarzem transportu i został wprowadzony w 2009 roku, aby wyeliminować proces wydawania pokwitowań dla pasażerów, który zajmował dużo czasu..

Wpływ Wenezueli

Obecna walka polityczna w Wenezueli w znacznym stopniu przyczyniła się do rewolucji kryptograficznej w Argentynie. Zmusiło to wielu Wenezuelczyków do opuszczenia kraju. Znaczna liczba z nich osiedliła się w sąsiednich państwach, takich jak Boliwia, Brazylia, Kolumbia i Argentyna.

Ze względu na w dużej mierze nieefektywny system międzynarodowych przekazów pieniężnych, który poniósł ciężar paraliżujących sankcji gospodarczych Stanów Zjednoczonych, Wenezuelczycy musieli polegać na platformach kryptowalutowych, aby dokonywać przelewów i przechowywać fundusze.

Wiele osób nadal korzysta z tych alternatywnych systemów, aby przesyłać fundusze z powrotem do domu podczas pobytu w diasporze, przyczyniając się następnie do rozwoju sektora kryptowalut w Ameryce Łacińskiej. Analitycy uważają również, że uchodźcy z Wenezueli pomogli rozpowszechnić kulturę kryptograficzną w Ameryce Południowej.

Firmy kryptograficzne zakładające bazy w Argentynie

Podobno popyt na produkty związane z kryptowalutami rośnie w Argentynie. Coraz więcej firm kryptograficznych zakłada bazy w kraju, ponieważ rynek nadal się rozwija. Wśród nich jest Athena Bitcoin, dostawca usług bankomatów z siedzibą w Chicago. Firma już zaczęła instalować maszyny w różnych strategicznych lokalizacjach w Argentynie.

Odyssey Group, kolejna amerykańska firma oferująca rozwiązania finansowe, już to zrobiła przedstawione plany zainstalować około 1600 bankomatów kryptowalutowych w kraju do końca 2019 roku. Maszyny będą miały możliwość wykonywania zarówno tradycyjnych operacji fiducjarnych, jak i cyfrowych transakcji walutowych.

Wiele start-upów kryptowalut w Argentynie postrzega problemy związane z walutą krajową jako katalizator, który zmusi więcej obywateli do nabywania kryptowalut, a następnie doprowadzi do większych inwestycji w branży.

Bitcoin jest obecnie najbardziej preferowaną kryptowalutą wśród argentyńskich użytkowników. Oczekuje się jednak, że preferencja dla innych kryptowalut, takich jak Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash i Zcash, będzie rosła wraz z dojrzewaniem rynku.

(Wyróżnione zdjęcie: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map